Millainen alue on Tampereen haukiluoman Lehtikatu? Onko vuokratalojen asukkaista haittaa tien toisella puolella oleville rivitaloasukkaille? Ostaisitko sieltä asunnon, ja jos kyllä, paljonko maksaisit neliöltä?
Haukiluoma
6
4036
Vastaukset
- pixe
Nyt oli kyl sen luokan kysymys, että puistattaa. Ei ne vuokratalolaiset mitään hulluja ole käsitätkö? Itse asun juuri rivitaloilla omistusasunnoissa tuolla Lehtikadulla eikä ole tullut mieleenkään ajatella tommosta! Ei ole ollu haittaa niistä koskaan, samalla lailla voi omistusasunnoissa asua ihmisiä jotka ovat haitaksi muille,käsitätkö?
Itse kyllä tykkään asua Haukiluomassa. Mun mielestä suht rauhallista asua ja bussit 18 ja 26 kulkee hyvin (samoin 13, jolla pääsee).
Onhan sieltä pitkä matka kaupunkiin, mutta luonto on lähellä ja hyvät lenkkipolut. Ja niinku jo mainitsin, kulkeehan ne bussit :)
Ei oo itellä tarvetta muuttaa pois.- asdasd233
Ai niin, esim. lukonmäki on paljon parempi vaihtoehto, paremmat ulkoilumaastot ja yyber rauhallinen paikka. Ei ollut siellä asuessani häiriötä ollenkaan, harmi että muutin haukkariin. Kesäsin tosiaan ei ole sitten edes yörauhaa...mopot pärisee ja teinit/lapset kiljuu ja ulisee ihan uskomattomalla tavalla, en ole sellaista missään tavannut. En ede lontoossa jossa on melko kurittomia kakaroita.
- Minä haukiluomasta
Todella rauhatonta seutua, vuoden verran runkokadulla k-kaupan vieressä asunut ja alkaa oleen mitta täys. Todella paljon ilkivaltaa, kauhea meteli yötä myöten, teinien ja lähipubin asiakkaiden takia. Paljon sosiaalihuollon asukkeja ja muutenkin jotenkin epäsiisti alue. Plussana mainiot bussiyhteydet. Mutta nuo ongelmaperheiden lapset ja narkkarit/juopot pilaa kyllä alueen. Jouluna lensi eräs nainen parvekkeelta yms. kivaa. En suosittele kenellekkään, 14 paikassa olen tampereella asunut ja haukkari on ylivoimaisesti surkein. En voi verrata edes hervantaan.
- ikiliikkuja00
oon asunu hurjemmilla aluieilla kun tämä ja oon huomannu kun muutin tampereelle ja haukiluomaan ekan kerran ni ei täällä oikeesti tapahdu mitään verrattuna muihin paikkoihin missä olen asunu. kyl saa olla aika heikkoa kansaa jos tollasesta pikku jutuista ottaa niittiä. missä täällä oikeen sitten tapahtuu jotain ja missä???
- haukkarilainen
ikiliikkuja00 kirjoitti:
oon asunu hurjemmilla aluieilla kun tämä ja oon huomannu kun muutin tampereelle ja haukiluomaan ekan kerran ni ei täällä oikeesti tapahdu mitään verrattuna muihin paikkoihin missä olen asunu. kyl saa olla aika heikkoa kansaa jos tollasesta pikku jutuista ottaa niittiä. missä täällä oikeen sitten tapahtuu jotain ja missä???
Käypä iltasin tos k-extralla vaikka vilkuilemassa ja varsinkin lauantaiiltaisin/öisin. Ite asunu 14 eri paikassa tampereella ja huonoin alue tähän asti on haukiluoma.Kaikki juopot ja ongelmaiset asuu täällä, jos olisin tiennyt niin en olisi muuttanut edes. Itse haluan asumiseltani rauhaa, kotona on saatava rauhoittua.Haukkarissa ei onnistu, onneksi kohta muutto pois kauas täältä, eikä onneksi kerrostaloon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e2166032Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä492705- 1562262
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne412102Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161779- 821414
Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1621397Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241321Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https351281Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.1091007