Haukiluoma

Millainen alue on Tampereen haukiluoman Lehtikatu? Onko vuokratalojen asukkaista haittaa tien toisella puolella oleville rivitaloasukkaille? Ostaisitko sieltä asunnon, ja jos kyllä, paljonko maksaisit neliöltä?
64399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nyt oli kyl sen luokan kysymys, että puistattaa. Ei ne vuokratalolaiset mitään hulluja ole käsitätkö? Itse asun juuri rivitaloilla omistusasunnoissa tuolla Lehtikadulla eikä ole tullut mieleenkään ajatella tommosta! Ei ole ollu haittaa niistä koskaan, samalla lailla voi omistusasunnoissa asua ihmisiä jotka ovat haitaksi muille,käsitätkö?

Äänestä

Itse kyllä tykkään asua Haukiluomassa. Mun mielestä suht rauhallista asua ja bussit 18 ja 26 kulkee hyvin (samoin 13, jolla pääsee).

Onhan sieltä pitkä matka kaupunkiin, mutta luonto on lähellä ja hyvät lenkkipolut. Ja niinku jo mainitsin, kulkeehan ne bussit :)

Ei oo itellä tarvetta muuttaa pois.

Äänestä
  • Ai niin, esim. lukonmäki on paljon parempi vaihtoehto, paremmat ulkoilumaastot ja yyber rauhallinen paikka. Ei ollut siellä asuessani häiriötä ollenkaan, harmi että muutin haukkariin. Kesäsin tosiaan ei ole sitten edes yörauhaa...mopot pärisee ja teinit/lapset kiljuu ja ulisee ihan uskomattomalla tavalla, en ole sellaista missään tavannut. En ede lontoossa jossa on melko kurittomia kakaroita.

    Äänestä

Todella rauhatonta seutua, vuoden verran runkokadulla k-kaupan vieressä asunut ja alkaa oleen mitta täys. Todella paljon ilkivaltaa, kauhea meteli yötä myöten, teinien ja lähipubin asiakkaiden takia. Paljon sosiaalihuollon asukkeja ja muutenkin jotenkin epäsiisti alue. Plussana mainiot bussiyhteydet. Mutta nuo ongelmaperheiden lapset ja narkkarit/juopot pilaa kyllä alueen. Jouluna lensi eräs nainen parvekkeelta yms. kivaa. En suosittele kenellekkään, 14 paikassa olen tampereella asunut ja haukkari on ylivoimaisesti surkein. En voi verrata edes hervantaan.

Äänestä
  • oon asunu hurjemmilla aluieilla kun tämä ja oon huomannu kun muutin tampereelle ja haukiluomaan ekan kerran ni ei täällä oikeesti tapahdu mitään verrattuna muihin paikkoihin missä olen asunu. kyl saa olla aika heikkoa kansaa jos tollasesta pikku jutuista ottaa niittiä. missä täällä oikeen sitten tapahtuu jotain ja missä???

    Äänestä

  • ikiliikkuja00 kirjoitti:

    oon asunu hurjemmilla aluieilla kun tämä ja oon huomannu kun muutin tampereelle ja haukiluomaan ekan kerran ni ei täällä oikeesti tapahdu mitään verrattuna muihin paikkoihin missä olen asunu. kyl saa olla aika heikkoa kansaa jos tollasesta pikku jutuista ottaa niittiä. missä täällä oikeen sitten tapahtuu jotain ja missä???

    Käypä iltasin tos k-extralla vaikka vilkuilemassa ja varsinkin lauantaiiltaisin/öisin. Ite asunu 14 eri paikassa tampereella ja huonoin alue tähän asti on haukiluoma.Kaikki juopot ja ongelmaiset asuu täällä, jos olisin tiennyt niin en olisi muuttanut edes. Itse haluan asumiseltani rauhaa, kotona on saatava rauhoittua.Haukkarissa ei onnistu, onneksi kohta muutto pois kauas täältä, eikä onneksi kerrostaloon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä* kirjoitti:

Millainen alue on Tampereen haukiluoman Lehtikatu? Onko vuokratalojen asukkaista haittaa tien toisella puolella oleville rivitaloasukkaille? Ostaisitko sieltä asunnon, ja jos kyllä, paljonko maksaisit neliöltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu