Sunnuntailait tulossa maailmaan

Jokainen ihminen koetellaan. Kysymyksessä tulee olemaan kuuliaisuuden koetus. Sapatti on Jumalan käsky. Sunnuntai on ihmiskäsky. Sapatin noudattajat pelastuvat. Sunnuntain viettäjät ja hyväksyjät menevät rikinkatkuiseen tulijärveen!

Tiedämme tämän varmasti sillä itse Jeesus on sen ilmoittanut!
6134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tokihan uskomme jos noin on textarilla laitettu
viesti ei voi olla valhetta. Meillä on ainainen
pyhä , sapatista en tiedä ehkä se on kun
hapankaali etten pidä siitäkään.

Äänestä

Loppumyllerryksessä voi käydä niinkin päin, että tulevat sapattilait, Kaikkien pitää ruveta viettämään sapattia. Silloin me hieromme käsiä. Kun suuri joukko on tullut seurakuntiin, ruvetaan heille opettamaan väärää profeettaa Whiteä.


Eikä kukaan saa harjoittaa uskontoa ilman häntä, kuten ei nykyäänkään opinkohtioen mukaan.


Pian adventistit rupeavat vainoamaan muita.

Näin tapahtuu jo, niille , jotka eivät hyväksy Whiteä.

Äänestä
  • Aika hyvä,
    kirjotettiin sama ajatus melkein samaan aikaan!?!
    Vasta kun olin lähettänyt oman viestin huomasin et oliki melkein samanlainen jo kirjotettu.
    -terveisiä-

    Äänestä

Sapatin viettäjät on paljon agressiivisempia pyhäpäivän viettämisessä. Varmasti jos pääsisitte valtaan tappaisitte kaikki jotka ei pidä teidän pyhäpäivää.

Te kiihkoilette päivän että Jeesuksen takia!

En yhtään ihmettele jos saatanan juonen käänteeksi tulee et porukat löytää adventismin "totuuden" sapatin ja väkipakolla uhkaa ihmisiä sapatin viettäjiksi.

Ainesta löytyis teistä jo tältä palstalta!

Äänestä
  • löytyy noista adventismin vastustajista, jotka täällä työkseen palstailee! oikeesti, kuka voi olla noin motivoitunut, että jaksaa täällä tunnista toiseen parjata toisia? eikös se kerro mitään, kyllä vain. ihmettelen..

    Äänestä

  • "ainesta" kirjoitti:

    löytyy noista adventismin vastustajista, jotka täällä työkseen palstailee! oikeesti, kuka voi olla noin motivoitunut, että jaksaa täällä tunnista toiseen parjata toisia? eikös se kerro mitään, kyllä vain. ihmettelen..

    luovutte vänkäämästä sapattioppinne yksin autuaaksitekevästä oikeellisuudestanne, me sapattiopin vastustajat lakkaamme vastustamasta sapattioppianne.
    Herra nähköön! Pallohan on kertakaikkiaan teillä itsellänne! Heti kun luovutte sapattiopistanne, me lakkaamme vastustamasta sitä. - Oliko tuo nyt kyllin selvästi sanottu?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aivan pian kirjoitti:

Jokainen ihminen koetellaan. Kysymyksessä tulee olemaan kuuliaisuuden koetus. Sapatti on Jumalan käsky. Sunnuntai on ihmiskäsky. Sapatin noudattajat pelastuvat. Sunnuntain viettäjät ja hyväksyjät menevät rikinkatkuiseen tulijärveen!

Tiedämme tämän varmasti sillä itse Jeesus on sen ilmoittanut!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu