Joskus oli mukavaa ennen nukkumaan menoa lukea samoin ajattelevien mielipiteitä.
Nyt ei parhaalla tahdollakaan enää kiinnosta nuo jutut.
Hakalehdon aikoja kaipaillen.
Nyt ei parhaalla tahdollakaan enää kiinnosta nuo jutut.
Hakalehdon aikoja kaipaillen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Yksi selitys voi olla siinä, että kun tieto IPU:n olemassaolosta on levinnyt, ovat poliittiset vastustajat ja erilaiset häiriköt ottaneet tämän palstan maalikseen.
Muidenkin puolueiden palstoilla on paljon häiriköitä.
Tilanne paranee ainakin siten, että mahdollisimman moni kirjoittaa asiaa ja niitä mielipiteitä. Soopa hukkuu sinne sekaan.
tieto IPUn olemassa olosta levinnyt? :D niin on levinnyt ku jokisen eväät. On sulla ja kaiken maailman selitykset. itä-suomalaisia selvityksiä, öst-finska förklaring .
Silloin ennen kaikki oli paremmin, ei oltu EU:ssa, asuttiin maalla torpissa ja Tauno Palon lempi leiskui Ansa Ikosta kohtaan.
Tottahan nuo sanasi ovat, vaikka muuta vihjaatkin.
Paremmin meidän asiat olivat ennen EU-aikaa, jonka myötä kaikki hyvinvointiimme kuuluneet peruspalvelut on pantu suurennuslasin alle ja suuri osa niistä on karsittu pois.
Paremmin olivat asiamme ennen EU-aikaa. Sinäpä sen sanoit!