Älä enää häiritse muita keskustelijoita turhilla asiattomilla aloituksilla.
Suomi24.fi pidättää itsellään oikeuden poistaa asiattomat lausunnot keskusteluista.
Toistuvasta häiriköinnistä keskustelusivuilla seuraa IP-osoitteen jäljitys ja tarvittavat jatkotoimenpiteet.
http://turvallisuus.suomi24.fi/keskustelu/tietoliikenne/
Tässä Suomi24 keskustelun säännöt
Keskustelun säännöt ja kirjoittajan vastuu
Suomi24 tarjoaa maksuttoman kanavan julkiseen keskusteluun ja mielipiteiden vaihtoon. Jotta keskustelupalstojen ilmapiiri säilyisi miellyttävänä ja kaikille sopivana, on kaikkien kirjoittajien noudatettava palstoja koskevia sääntöjä.
Muistathan, että olet vastuussa omasta kirjoituksestasi ja sen sisällöstä. Kirjoittajaa sitoo Suomen laki ja lakia rikkovien viestien kirjoittaja voi joutua teksteistään oikeudelliseen vastuuseen ja saada sakkoja.
Keskustelupalstat on tarkoitettu rakentavaa ja asiallista ajatusten vaihtoa varten. Keskustelu ei ole chattailua tai samojen viestien lähettelyä
Keskustelusivuilla sanomasi tavoittaa suuren yleisön. Pidä mielessäsi muutama tärkeä asia, kun kirjoitat palstoille.
Keskusteluissa on noudatettava voimassa olevaa lainsäädäntöä, mm. henkilökohtaisen tietosuojan ja tekijänoikeuksien osalta.
Keskusteluissa ei saa:
Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
Esittää asiattomia ja loukkaavia kommentteja muista keskustelijoista
Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia
Linkittää tiedostoihin tai sivuille, jotka sisältävät ihmisiin tai eläimiin kohdistuvaa väkivaltaa.
Esittää yksityishenkilöiden henkilötietoja ilman asianomaisen suostumusta
Käyttää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia. Tekstin suora kopioiminen muista julkaisuista on kiellettyä. Toisin sanoen rikot tekijänoikeuslakia, jos kopioit artikkelin lehden verkkosivulta ja kopioit sen Suomi24:n keskustelupalstalle. Viestit, joihin on kopioitu artikkeli tai pitkä lainaus, poistetaan.
Kirjoittaa rasistisia tekstejä
Kirjoittaa tai kuvata karkeaa pornografiaa
Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua
Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja.
Toisin sanoen saman sisältöisen viestin lähettäminen useampaan kertaan tai jo kertaalleen poistetun viestin uudelleen postittaminen palstoille on kielletty.
Jos huomaat näitä sääntöjä rikottavan, voit ilmoittaa siitä kyseisen viestin kohdalta.
Suomi24.fi pidättää itsellään oikeuden poistaa asiattomat lausunnot keskusteluista. Toistuvasta häiriköinnistä keskustelusivuilla seuraa IP-osoitteen jäljitys ja tarvittavat jatkotoimenpiteet.
Tässä linkki sääntöihin http://keskustelu.suomi24.fi/ohje/#saannot
Ja tässä julkisuuteen ja lehtien palstoille nousseita oikeustapauksia viime vuosilta
http://turvallisuus.suomi24.fi/rangaistus/
asiattomat aloitukset
6
1201
Vastaukset
- verkostomarkkinointi palsta
Wincapita ei ole verkostomarkkinointia. Myöskään oikeaa verkostomarkkinointia ei ole suunnattu ihmisille jotka eivät halua sitä itse tehdä. Tänne on pesiytyt uusavuttomien armeija, joilta ei löydy kuin pahaa sanottavaa kaikista asioista. Jatkuvaa inttämistä päivästä toiseen. Näitä täällä keskustelee 98% kaikista ihmisistä. Kaikki nämä kuuluu myös poistaa täältä. Nyt näytä että olet pätevä seriffi.
- Mr.Lovalova.
"Kaikki nämä kuuluu myös poistaa täältä. Nyt näytä että olet pätevä seriffi."
Älä rupea käskyttämään sheriffiä. Yritätkö käskeä myös poliisia samalla tavalla? Kaikki tietää ettei se kannata. - kun jo tuonkin
Mr.Lovalova. kirjoitti:
"Kaikki nämä kuuluu myös poistaa täältä. Nyt näytä että olet pätevä seriffi."
Älä rupea käskyttämään sheriffiä. Yritätkö käskeä myös poliisia samalla tavalla? Kaikki tietää ettei se kannata......tiesit niin olet itse varmaan ihan kymppi-pätevä seriffiksi,
joten lakkaa turhasta mussutuksesta ja hoida velvollisuutesi,
ellet siihen kykene niin painu vittuun pätemästä siitä!!
Kannattaako vai eikö kannata,siinä sinulle kysymys!?!
- Jxxx
Ensimmäiseltä kymmeneltä sivulta joutaisi poistaa kaikki Wincapitaa koskevat aloitukset, joilla on ollut alle 2000 lukijaa.
- Ano nyymi
Ehkä auttaisi tai sitten yksi aloitus /IP /24 h...
- Starwarskid--
Ano nyymi kirjoitti:
Ehkä auttaisi tai sitten yksi aloitus /IP /24 h...
Mitä auttaisi, että jokainen rekisteröisi nimimerkin "Hande rulettaa" ja avaisi sillä lisää bombay tv:tä?
Vastaus: Suomi24:n kovalevyille lisää turhaa SQL-painolastia ja tällä viestimäärällä nousseiden kustannusten ansiosta varmaan S2E-kuppakeskuksenkin pääkallolipulla varustetut "Opening Soon" -bannerit mainosslotteihin.
Mä mielummin luen nopeasti kasan anonyymiä kakkaa, kuin hitaammalla päivitystahdilla pelkkiä rekisteröityjä spämmejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli214658Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm103304Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403137IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm462559Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861248Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.2571123- 791099
- 561092
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul3921077Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E200966