kokonaistappiot

pankaa tähän ketjuun summma paljonko olette sijoittaneet ja oletteko käyttäneet velkaa. Lyhyesti. saadaan kaikki laajuutta selville.
91607
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

mitä noita eri keskusteluja on seurannut, niin vaikka (oletetusti) paljon ihmisiä onkin ollut toiminnassa mukana, niin luultavasti kokonaistappiot jäänee hyvinkin vähäisiksi, joihinkin kymmeniin miljooniin euroihin. enintään tuonne sadan miljoonan paikkeelle.

Äänestä

Capitan kuolemasta ovat TODELLA pahasti ennenaikaisia.

mutta ok 40k plussalla

Äänestä
  • - 5000 tonnia. ei velkaa.

    Äänestä

  • Moneybookers luovuttaa tilisiirtolistat KRP:lle ja joudut maksaan kaiken takaisin, mitä oot kotiuttanu. Koko homma oli pyramidi ja lopullisia korvauksia jaetaan muutamia satasia sinne tänne.

    Äänestä

  • tietää_ kirjoitti:

    Moneybookers luovuttaa tilisiirtolistat KRP:lle ja joudut maksaan kaiken takaisin, mitä oot kotiuttanu. Koko homma oli pyramidi ja lopullisia korvauksia jaetaan muutamia satasia sinne tänne.

    mutta voithan sinä kateuksissasi kuvitella vaikka noin.

    Äänestä

  • varmaan ollut WC rahasta vaan siitä paljonko sieltä on tullut lompakkoon/oikealle pankkitilille asti. Moni "sijoittaja" täällä leveilee WC tilinsä saldolla vaikka kyse on vain leikkirahasta.

    Äänestä

ovat plusmiinus nolla. Ei se raha mihinkään häviä. Ylin johto vei tottakai eniten ja viimeksi mukaan tulleet hävisivät.

Näistä "normaaleista keskitason capitalisteista" osa voitti ja osa hävisi.

Et sinä tällä Suomi24-palstalla saa mitään käsitystä tappioista tai voitoista, etenkin voittaneet ovat visusti hiljaa.

Äänestä
  • ihan hiljaa olla kun kerta suoraan kysytaan.
    Mulle kerty kaikkineen ihan puhasta 2 350 000 ekua.
    Siihen tulee kylla viela 20 prossaa paalle noita
    bunuksia.
    Eikohan tuolla vahan aikaa katella maailmaa :)

    Äänestä

tämä summa meni

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiallinen viesti............. kirjoitti:

pankaa tähän ketjuun summma paljonko olette sijoittaneet ja oletteko käyttäneet velkaa. Lyhyesti. saadaan kaikki laajuutta selville.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu