Miksi Vaasasta löytyy paremmin vaatteita kuin Seinäjoelta?
esm. Anttilassakin aivan eri vaatteita seinäjoella ja vaasassa.
Ennemmin lähen Vaasaan ostelemaan kuin Seinäjoelle vaikka matka onkin paljon pidempi.
miksi?
7
1119
Vastaukset
- minä
Siksi kun Seinäjoki on niin paska paikka.
- :=O
Vaasa ja Lapua vasta onkin paskoja paikkoja.
- ursula
On pienempi paikka kuin, Vaasa. Seinäjoella on kokoajan savuvahinkoale. Taitaapi olla myös Vaasassa.
- Jassoo
...ei löydy kyllä vaatteita Vaasasta millään, aina täytyy lähteä Seinäjoelle. Vaasa alkaa muutenkin olla pystyynkuollut paikka.
- Kurikkalainen
Ärsyttää kyllä, ku oon Kurikasta, ja sieltä pitäis aina lähteä vähintään Vaasaan asti shoppailemaan ku lähempää ei löydy hyviä vaatteita, varsinkaa paitoja! Sit ku ei oo niin hirveesti tuota rahaakaa, niin edullisia hyviä vaatteita ei tunnu löytyvän. Kiva sit kulkee vanhois rääsyis.
Onx muuten muita kurikkalaisia liikentees näillä palstoilla?- Upan kauhu
Kurikkalaasille tiedoksi: ne tuulipukunnan teirän kannattaa hakia Kauhajoelta, täälä Seinäjoella niitä ei tosiaan oo nykyään enää saatavilla.
- äässjoki
Ehkä Vaasan tarjonta on enemmän sun makuun kuin se mitä Seinäjoella on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062571Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv92259Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441865- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938