"Lukemiseen meneekin aikaa, sillä valitus on yli 100-sivuinen", pääsihteeri sanoi.
Valituksen on kirjoittanut ja lähettänyt Variksen asianajaja Olli Rauste".
http://www.hs.fi/urheilu/artikkeli/Varis toimitti valituksensa IBUlle/1135234945514?ref=rss
Hyvässä dekkarissa on saman verran sivuja.
Valituksen on kirjoittanut ja lähettänyt Variksen asianajaja Olli Rauste".
http://www.hs.fi/urheilu/artikkeli/Varis toimitti valituksensa IBUlle/1135234945514?ref=rss
Hyvässä dekkarissa on saman verran sivuja.
Vastaukset 3
Vanhimmat
yritän ilmaista ajatukseni hyvin lievällä tavalla:
Taitaa eräällä muijalla olla ruuvi tai kaksi hukassa...:)
Huonommin Rausteella meni keksiessään 500 000 markan "kärsimyskorvaukset" Esko Aholle STT:n 1998 uutisesta, joka lopun perin - Kari-Pekka Kyrön mukaan piti joitakin epätarkkuuksia lukuunottamatta paikkansa.
Aho ei saanut puolta milliä ja kepulainen kärsi lisäksi pressavaalitappion Tarja Haloselle vuonna 2000. Kannattaa lukea KRP:n tutkija Kimmo Nokkosen uusin kirja Likaista lunta - puhdasta pajunköyttä, niin lukija ymmärtää paremmin miksei "huippujuristi" Olli Rauste mainitse omassa kirjassaan viime vuodelta 2025 sanallakaan Nokkosta nimeltä.
Joo. Kyllä Rausteen (2025) omakehukirja "huippujuristista" joutuu peräti omituiseen valopn, kun lukee tämän rikostutkija Kimmo Nokkosen uuden kirjan LIKAISTA HIIHTOA - PUHDASTA PAJUNKÖYTTÄ (2026).
Rauste taitaa olla Isomettän pojan ja Harri Kirvesniemen kanssa enää liki pitäen ainoa suomalainen, joka jaksaa yhä sepustuksessaan länkyttää. että Johanna Aatsalon STT-juttu ei olisi totta.
Kuten Nokkonen mainiosti siteeraa kirjassaan Gogolin kuolematonta aforismia: EI OLE PEILIN SYY, JOS NAAMA ON VÄÄRÄ. :--) :--)