Kun katsotaan Vanhasen/Kataisen johtamaa hallitusta ja sen aikaansaannoksia asiallisella ja vakaalla mielellä niin on pakko sanoa, että eipä epärehellisempää ja ailahtelevampaa hallituksen alkutaivalta tässä maassa ole ennen nähty!!! Ministerit, pääministeristä alkaen, huseeraa yksityiselämänsä toilailujen kanssa tehokkaammin kuin niissä tehtävissä joista heille kohtuuttoman korkeaa palkkaa maksetaan!!!
Sitä ei voi täysijärkinen kansalainen ymmärtää, että hallitusta tukevat kansanedustajat antavat täyden tukensa kyseisestä toiminnasta kyseisille ministereille!!! Onkohan jotain vikaa näissäkin henkilöissä???
Sitä ei voi täysijärkinen kansalainen ymmärtää, että hallitusta tukevat kansanedustajat antavat täyden tukensa kyseisestä toiminnasta kyseisille ministereille!!! Onkohan jotain vikaa näissäkin henkilöissä???
Vastaukset 5
Vanhimmat
päivitellyt jo viime syksystä lähtien!
Ei näytä ko. porukalla olevan minkäänlaista "punaista lankaa" ja jotenkin vaikuttaa homma kokoaikaiselta poukkoilevalta tulipalojen sammuttamiselta!
Herää myös kysymys, että onko ollut ihan pakko valita ministereiksi rikoksesta tuomittuja henkilöitä?
Eikö isohkosta joukosta luotettavampia henkilöitä olisi löytynyt?
Kyseenalaisin, vaikkei kaiketi rikollinen, on tämä RKP'n Thors maahanmuuttoministerinä.
Pystyyköhän hoitamaan ajamaansa asiaa puolueettomasti, Suomen etua ennen kaikkea ajaen?
Kommenttinsa julkisuudessa ainakin antaa ihan muuta ymmärtää!
Vanhanen on kiinnostunut vain naisseikkailuista, ja osoittanut törkeästi valehtelevansa, mainiona esimerkkinä Susan Kurosen tapaamispaikka. Maan talous on ajautumassa kohti syvää lamaa ja tätä Vanhanen ei käsitä. Muistuu mieleen edellinen kepulainen päämisnisteri Aho, jonka johdolla Suomi koki siihenastisen historiansa syvimmän laman, jonka lasku on mittaamaton, tuhansien ja taas tuhansien yhä kärsiessä. Ilmeisesti tällä kertaa vajotaan vieläkin syvemmälle, ja kaikki on Vanhasen syytä.
Koiviston Manun etc. avustuksella, mutta surkeassa, väärin ja vilpillisesti hoidetuissa laman jälkeisessä politiikassa olikin sitten kepuli suokusta Aho & co ryssimässä homman lopullisesti.
Ja ihmisuhreja tuli paljon!
kunnon korvausta vastaan ja on Matillakin suojatyöpaikka: Tatulle valtion palkkaama asistentti mittaileen nee,, ei ku toisenlaisten kalloja. siinä sivussa voi sitten deittaillakin.
samanlainen tuulihattu, siis mitään ymmärtämätön tollo