Olen lukenut näitä juttuja sekä lehtien juttuja ja vähitellen olen alkanut epäilemään jotta saattaako Wincapita todellakin olla huijaus. Alkaa pelko hiipiä puseroon pikkuhiljaa.
Vietän kuitenkin ensin Pääsiäistä perheen kanssa, vasta sen jälkeen ryhdyn murehtimaan kunnolla, jos sivut eivät ole sittenkään avautuneet.
Tällä hetkellä kuitenkin uskon ja toivon klubin jatkavan vanhaan malliin, onhan se toiminut jo monta vuotta, todennäköisyys sille että toiminta loppuisi juuri nyt on pieni.
Vietän kuitenkin ensin Pääsiäistä perheen kanssa, vasta sen jälkeen ryhdyn murehtimaan kunnolla, jos sivut eivät ole sittenkään avautuneet.
Tällä hetkellä kuitenkin uskon ja toivon klubin jatkavan vanhaan malliin, onhan se toiminut jo monta vuotta, todennäköisyys sille että toiminta loppuisi juuri nyt on pieni.
Vastaukset 9
Vanhimmat
uskoa vaan jaksaa riittää.
Rahoillesi voit sanoa moi, ne on menny.
tuolla oli jotain hyvääkin juttua:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000033791132
oma valintahan se on, tekeekö rikosiloitukseheti pois päiväjärjestyksestä ja keskittyy perheen kanssa oleilemaan
kunhan huomaavat laittaa tietokoneen irronneen johdon takaisin pistorasiaan.
Itseasiassa todennäköisyys sille että clubi avaisi sivunsa on hävyttömän pieni... ja taas rahojen menetyksen todennäköisyys on entistä suurempi. Ainakin itse tekisin rikosilmoituksen, mutta se että teetkö sen pääsiäisen jälkeen vai ennen pääsiäistä on yhdentekevää... koska rahojen jälleennäkemiseen on erittäin pienet mahdollisuudet.
Syyt miksi wincapita tuskin jatkaa enää toimintaa...
- Ensinnäkin se on saanut valtavasti huonoa mainosta ja siitä on tehty jo useita rikosilmoituksia.
- Sivusto on ollut kateissa yli viikon ja siitä ei ole ilmoitettu käyttäjille mitään (yhteydenpitovälineenä on tietysti anonyymi sähköpostiosoite mutta kuitenkin)
- Winclubin perustajat ovat voineet nostaa useamman miljoonan euron "tilin" (kuka hullu alkaa palauttaa saatuja rahoja koska raha ei tule siitä mistä sen on sanottu tulevan....)
Täytyy kuitenkin muistaa että rahaa se vain on... on eri asia menettää jokin terveys tm. kuin rahaa...
... jotta onko ne rikosilmoitukset tehty sponsoria vaiko WinClubia/-Capitaa vastaan?
Ja mitaan ette voi...
sähköpostiosoitteesi.
Olisi asiaa...
pääsiäisen ajan ja ota yhteyttä sponsoriisi niin tiedät missä mennään;), täällä en sano mitään.
... ihmiset ovat saaneet kotiutettua rahojaan. Täytyy muistaa myös, että alkuaikoina liittymiskustannukset olivat "hävettävän pieniä" verrattuna nykytilanteeseen.
Kirjoitin asiasta joskus näin:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000032666611#22000000032666611
Joistakin tuo saattaa tuntua uskomattomalta, mutta vieläkin olen tuota mieltä. Toi on kirjoitettu silloin, kun ei ollut tiedossa, että tammikuussa 2008 olisi tullut lisää uunotettuja noin 40 % clubiin.
Ja mitaan ette voi...