Kiinassa on uskonnottomia 93% ihmisistä, se on siis ateistin paratiisi. Mene Kiinaan ateisti, siellä et törmää inhottaviin uskiksiin.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Uskonnottomuus
http://fi.wikipedia.org/wiki/Uskonnottomuus
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
tuohon Pohjois-Korean tuputtamiseen.
Minun kotimaani on Suomi ja täällä sitä vaan ateistina elelen, vaikka se uskiksia kuinka harmittaisi.
Etkö voisi kokeilla sitä Kiinaa tai P-K:aa, siellä olisi mukavampaa elellä?
Suomi on minun kotimaani.
Muuta sinä taivaaseen siellähän on 100% oikeaoppisia Jumalnpalvojia eikä yhtään inhottavia ateisteja.
KIrjoitit!
"Muuta sinä taivaaseen siellähän on 100% oikeaoppisia Jumalnpalvojia eikä yhtään inhottavia ateisteja."
Tosi hyvä oivallus kiitos Sinulle!
Olen tässä mietiskellyt miksiköhän ne kiihkouskovaiset viitsivät olla täällä maan päällä kun, kun täällä on noita paskamaisia ateisteja ja muita vääräuskoisia.
Luulisi , että nämä kunnon uskovaiset kiireellä poistuisivat täältä Taivaan iloihin!
Miksi he ovat paskojen ateistien ja vääräuskoisten parissa täällä, kun on mahdollisuusmennä sinne Taivaan iloihin!
hirveä tungos. :-D))) Muistattehan Mr. Beanin videon, jossa hän sanoo lopussa kristityille, että sori, te olitte väärässä.:-D))))))))
Ala painua itse sinne Kiinaan kinamaan ja käännyttämään kiinalaisia.Siellä niitä ateisteja riittää.
Siellä voit kerätä taivas Bonuksia ylösnousuasi varten.
Roi-huan
Oletko asunut? Taikauskoisempaa porukkaa joutuu etsimään Yhdysvalloista saakka. Ei kirkkoihin kuulumattomuus todista henkilön uskosta tai sen puutteesta vielä mitään.
Kiinassa on vain viisasta ilmoittaa itsensä uskonnottomaksi, vaikka kämppä olisi täynnä buddhankuvia, onnea tuovia amuletteja ja muuta palvottavaa rituaaliroinaa.
Feng shuit sullekin! :D
perehtyä Kiinaan, politiikkaansa ja historiaansa, ennenkuin päästelee moisia sammakoita suustaan. Se, että totalitäärinen valtio ilmoittaa tuollaisen luvun, ei ole ennenkään uskoville kelvannut. Samalla logiikallahan te hihhulit sitten uskoitte kaiken, mitä Neuvostoliittovainaja länteen syötti?
..onhan Kiinaan muutto jälkeläistenkin kannalta viisas liike. Kannattaa syntyä kiinalaiseksi - globaalin kilpailun voittajamaan kansalaiseksi.
uskovaisia ja maailman 3. kovinta verotusta. Myyn 500 000 euron taloni suomessa ja ostan kivan maatilan jostain kiinan syrjäseudulta raikkaiden vesien ja vuorten läheltä.
Nyt kun maailmassa on pahin lama sitten 1930 -luvun ja suomalaiset uskikset joutuvat kadulle, niin hommaan johonkin suomalaislehteen juttuja kukoistavasta maatilastani, niin saatte uskikset jotain kuolattavaa kun sähköä ja ateistipalstaa ei enää suomessa ole kaikille saatavissa.
Eikö sulle riitä mikään? Mä näin eilen kadulla haitaria soittavan kosovolaimiehen, joka kertoi, että yöpyminen jossain leirintäalueen mökissä maksaa 49 euroa/vrk, ja hänellä on vaimo ja 2 lasta, ja autossa on kylmä nukkua. Tänään näin samalla alueella naisen soittamassa haitaria erään kaupan rappusilla. Hän tervehti. Oli ilmeisesti tapaamani miehen rouva. Sä vaan jaksat valittaa siitä, kun mikään ei sulle riitä.
Toisaalta listalla menestyivät varsin hyvin myös Hollanti (jossa palkat ovat korkeita ja työpäivät lyhyitä) ja Etelä-Korea ja Japani, Pisa-tutkimuksen menestyjiä Suomen ohella nekin. Hyvää oppilasainesta ja fiksua nuorisoa kaikissa. Ja talouskin puksuttaa.
Jos uskon suuruun toisi menestystä ja onnea, maailman menestyksekkäimmät maat olisivat tällä hetkellä Iran, Pakistan ja Romania.
on sitten tilastoissa niin vähän, jos suurin osa kinkeistäkin on ateisteja?
Ei nyt kuule luvut stemmaa..
Jumala loi maan ja tilpehöörit 6 päivässä 6000 vuotta sitten. Yks % ei tunnu missään.
Mä asun isäni rakentamassa talossa täälä Suomessa, ja isäni antoi parhaat vuotensa Suomen, ei Kiinan, itsenäisyyden puolustamiseen. Eikö sulla ole mitään käsitystä juuristasi. Olet varmaan malliesimerkki niistä juurettomista rikollisuuteen taipuvaisista moraalittomista ihmisistä, joista usokit aina välillä puhuvat.
Puolet kiinalaisista on piilobuddhalaisia.
Ruandassa on kristittyjä 94% ihmisistä, se on siis kristityn paratiisi. Mene Ruandaan kristitty, siellä et törmää inhottaviin ateisteihin.
http://www.kepa.fi/kumppani/501/?searchterm=None
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Pappi+tuomittiin+Ruandan+kansanmurhasta/1135223657579
Sinun paikkasi on vastaavasti Romaniassa tai Moldovassa, sillä ne ovat Euroopan kristillisimmät maat.
Tosin sieltä tulee romaneja ja prostituoituja meille Pohjolan pakana-Suomeen, jossa kadut ovat kultaa (kun vain loskan alta näkisi).
En ole myöskään ateisti. Olen vapaa.
oletko vapaa taikauskosta?
Oletko vapaa omista uskomuksistasi, joita pidät jumalallisina totuuksina?
Ja (kuten aina) ilman ainotakaan sellaista todistetta, jonka voisit esittää meille muillekin?
En minäkään kuulu kirkkoon.
Erosin 25 vuotta sitten.
Olen (ihan oikeasti) vapaa.
Uskomuksista ja mystiikasta vapautumiseen auttaa kun lukee ajatuksella kirjasarjan "Mystiikan maailma", siinä käydään läpi helposti sulavassa ja havainnollisessa muodossa mystiikka ja muut huu-haa-ilmiöt sekä niiden historialliset taustat.
Sarjaan kuuluu nämä 17 kirjaa (tsekkasin niiden nimet juuri kirjahyllystäni):
1. Kummittelu
2. Kuolleet elävät
3. Parantavat voimat
4. Ajatuksen voima
5. Sielua etsimässä
6. Muodonmuutokset
7. Unien salattu maailma
8. Noidat ja noituus
9. Aika ja Avaruus
10. Utopiat
11. Alkemistien salaisuudet
12. Arvoituksellinen Itä
13. Maaginen eläin
14. Maan energiat
15. Kosminen kaksinaisuus
16. Kadonneet maat ja kansat
17. Rajaton ihmismieli
"lukeneelta" mieheltä:)
..provosoiva ja yksinkertainen. Koetappa itse laittaa ateisti-palstalle "älykäs ja vaativa" avaus, huomaat pian että harakoille meni vaivannäkösi.