Tähän tarinaan tulee jatkoa!!!!
PATIKKA PAINAJAINEN
Uuuuu! Uuuu! Kaikuu kallion laella eikä se lopu ikinä. Kuutamo paistaa joka viikko parittomina öinä. Kukaan uskalla mennä sinne ei edes päivällä. Sen paikan nimi on “kuolon kallio”. Uhreja on ollut monia. Mutta se ei näytä siltä, että joku olisi tippunut vaan siltä kuin joku olisi raadeltu. Kerrotaan, että ihmissudet olisivat raadelleet ne viattomat ihmiset, mutta kuka nyt ihmissusiin uskoisi sehän on vain silkkaa hölynpölyä. Vai onko? Tässä teille tarina eräästä riitelevästä perheestä jotka eivät tietäneet mitään huhuista. Perheen nimi oli Simpsonien perhe!
- Jee! Me lähdetään patikkaretkelle! Minä Lisa Simpson huudan. - Täh! Lähdetäänkö me patikkaretkelle! Kiljuu minun lapsellinen isoveljeni Bart Simpson. - Kyllä me lähdemme patikkaretkelle, Bart, minun äitini Marge (Bouvier) Simpson sanoo.
- Homie! oletko jo valmis? Marge kysyy isältäni Homer Jay Simpsonilta joka on apina tai siis GORILLA! - Äiti! minä unohdin minun kompassini! kiljun minä mehän voisimme vaikka eksyä sinne! Kun sain kompassini lähdimme autolla kuolon kalliolle jossa ei käy melkein kukaan. - Äää! Maggie pikkusisareni huutaa koska Homer ei muistanut vaihtaa vaippoja. Lähdettiin taas matkaan ja Marge kysyi:
- Homer, muistitko ottaa mukaan vaihtovaippoja Maggielle?
- Dou! isä sanoo ja taas mentiin takaisin kotiin. Perjantaina ei ollut mitään unohtunut muuta kuin:
- Homer muistitko lukita etu- ja takaoven? Marge kysyy väsyneenä.
- Dou! isäni sanoo ja pääsimme lähtemään vasta sunnuntaina milloin on pääsiäinen.
!!!!LOOK THIS!!!!!
5
439
Vastaukset
- Snowball
VASTAKKAA JO!!!
jIOO TÄÄ ON TOISI SURKEE KU KUKAAN EI VIITI VASTATA MITÄÄ!!!
* Nyyhkyttää ja alkaa mietiskellä kuolemaa...*- Oletko vielä elossa?
Et kai sentään ole vielä kuollut? Juttu oli aivan hyvä. Milloin sinulta tulee lisää Simpsoni-tarinoita?
- Snowball
Oletko vielä elossa? kirjoitti:
Et kai sentään ole vielä kuollut? Juttu oli aivan hyvä. Milloin sinulta tulee lisää Simpsoni-tarinoita?
En ole sentään vielä kuollut. :)
Kiitos kommenteista ja ehkä seuraavalla viikolla tuleelisää simpson- tarinoit!
JA VIELÄ KIIIITOS KOMMENTEISTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- asdklsdklsklad
Muuten hyvä tarina paitsi että se on do'h eikä dou.
Odotan jatkoa innolla - laitoit väärät nimet(homeri...
Vähän triviaa Simpsonien perheen henkilöiden nimistä=
Bart Simpson=Bartholomew Jo-jo Simpson
Marge Simpson=Marjorie Simpson(Ennen Bouvier)
Lisa Simpson=Lisa Marie Simpson
Homer Jay Simpson=Homer Jay Simpson
Maggie Simpson=Margaret Simpson.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.677916Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m826009Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,765482Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot655397Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094667Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1182412Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41301Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61277Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa421109Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471072