VERKOSTOMARKKINOINTI EI HYÖDYTÄ..

...ketään muuta kuin pyramidin ylimpiä jäseniä, joten miksi lähteä mukaan koko juttuun? Ainoa mitä siitä saa on että rahat, ystävät ja maine ja mikä pahinta (mielen)terveys menee!

Ajatelkaa hyvät ystävät järjellä!
4340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Saihan Hannu ja robotti ainakin hyvän tuoton, joten eiköhän olla iloisia heidän puolestaan.

Äänestä

1

Ilmaista rahaa ei ole olemassa.

Äänestä

Sinänsä se mitä kirjoitat pitää paikkansa useimpien osalta. Mutta verkostomarkkinointi voisi olla kannattavaa niille joilla olisi oikeasti kykyä ja halua myydä tuotteita. Mutta heidän pitäisi myydä nämä tuotteet ennalta tuntemattomille asiakkaille, eli kauppa olisi vanhanajan ovelta ovelle pölynimurikauppaa. Jos rahkeet riittävät siihen että tuollaista toimintaa pystyy tekemään niin verkostomarkkinointikin voi olla kannattavaa.
Tietysti tällöin jää kymykseksi se miksi henkilö ei alkaisi myymään ovelta ovelle oman firmansa piikkiin ilman mitään sen kummempaa verkostoa takanaan.
Pahinta verkostomarkkinoinnissa ei ole se että ihmiset menettävät rahansa vaan se että he tuhoavat ystävyys- ja sukulaissuhteensa kun heillä ei ole rahkeita myydä tuotteitaan muilla kuin niille jotka eivät "kehtaa" kieltäytyäkään.

Äänestä
  • Haluaisin varoittaa kaikkia tästä asiasta jotta eivät lähtisi mukaan toimintaan koska ehkä yksi prosentti myyjistä onnistuu siinä menettämättä rahojaan ja ihmissuhteitaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Järkipuhetta! kirjoitti:

...ketään muuta kuin pyramidin ylimpiä jäseniä, joten miksi lähteä mukaan koko juttuun? Ainoa mitä siitä saa on että rahat, ystävät ja maine ja mikä pahinta (mielen)terveys menee!

Ajatelkaa hyvät ystävät järjellä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu