SKS, PerusS, IKL -paljon yhteistä. Pian saman katon alle. Keskinäinen riitely on turhaa ajan ja voimien haaskausta.
Perusnatsit saman katon alle?
Aalto.
6504
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
SKS, IKL ja IPU ovat autotallijärjestöjä, eivätkä ne tule koskaan olemaan yhtä suuria puolueita kuin PS. PS:lla ei ole tarvetta yhteistyöhön kyseisten marginaaliryhmien kanssa, saati tarvetta yhdistyä niiden kanssa. Siinäpähän temmeltävät omilla hiekkalaatikoillaan, kun eivät kerran perussuomalaisiin halua liittyä.
Perussuomalaisista tuskin natseja löytyy, kansallismielisiä kylläkin.
Kun on kuulemma kieltänyt vaaliliitotkin persujen kanssa? Mikä persuissa niin pelottaa?
Kokouksen eturivissä Soini, Mäenpää, Kuisma, Pietu ja kumppanit Hugo Bossín suunnittelemissa mustissa uniformuissa?
Perussuomalaiset on valmis eduskunta puolue, jonka toimintaan on helppo tulla äänestäjänä mukaan. Siitä se sitten poliittinen ura urkenee!
seles
Onneksi gallupeista ei näy, millätavoin asennoitunut väki tukensa antaa. "Kansallismieliset" valtaavat alaa monin keinoin.