Rasismi vähenee maahanmuuton myötä

on niin positiivista nähdä miten katukuvaan tulee uutta väriä maahanmuuton seurauksena, itse asiassa se on omiaaan myös poistamaan rasisimin suomesta, kun ihmiset valveutuvat ajattelemaan. Toivon että muuton seurauksena myös suomalaiset huomaavat miltä tuntuu olla syrjitty, jostain lähteestä luin että suomeen ja helsinkiin tulee 2 milj ulkomaailaista afrikasta. siinä vaiheessa meneen rasisiteilta kakat poksyyn!, kuvannollisesti sanoen
8747
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Nyt muuten alkaa kohta hävettää tunnustaa itsensä Hoppariksi !
Onko todella porukka noin pellejä että ei järki luista. Sulle voisin esittää saman kysymyksen kuin suvaitevaiselle...hmm vai oletkohan se sama inttäjä (lue suvaitsevainen) joka hävis täältä pari päivää sitten ??
Kerros nyt mulle kun olen niin vitun tyhmä hoppari että mitä helvetin hyötyä suomen kansalle on loisivista maahanmuuttajista ??
Yritä edes saada keskustelua aikaa sen siaan että intät ja mölyät raisisti...rasisti..raisisti !
Todellakin alkaa kohta hävettää olla Hoppari kun teidänlaiset antaa Hoppareista persreikämäisen kuvan.
.........eli kerran vielä...kerro mitä hyötyä suomen kansalle ja valtiolle on loisivista JA rikollisista maahanmuuttajista ???

Äänestä
  • Ja kerran vielä:Suomeen on tulossa HIRVITTÄVÄ TYÖVOIMAPULA,jonka torjumiseen tullaan tarvitsemaan mahdollisesti miljoonia siirtolaisia. Muuten ei hyvinvointiyhteiskuntaa saada pidettyä pystyssä:


    http://www.mol.fi/tiedotteet/2001102601.html

    Äänestä

  • Suvaitsevainen kirjoitti:

    Ja kerran vielä:Suomeen on tulossa HIRVITTÄVÄ TYÖVOIMAPULA,jonka torjumiseen tullaan tarvitsemaan mahdollisesti miljoonia siirtolaisia. Muuten ei hyvinvointiyhteiskuntaa saada pidettyä pystyssä:


    http://www.mol.fi/tiedotteet/2001102601.html

    ehkäisee työvoimapulaa? Siis on puolimiljoonaa sossupummia omasta takaa ja haalitaan lisää 2 miljoonaa sossupummia niin miten tämä ehkäisee ns. "työvoimapulan"?

    Äänestä

  • En tajua kirjoitti:

    ehkäisee työvoimapulaa? Siis on puolimiljoonaa sossupummia omasta takaa ja haalitaan lisää 2 miljoonaa sossupummia niin miten tämä ehkäisee ns. "työvoimapulan"?

    No kun jotta voidaan palveluita ja hyvinvointiyhteiskuntaa pitää pystyssä, niin tarvitaan suunnilleen 4-työtätekevää yhtä eläkeläistä kohti, tai ainakin näin mä sen funtsisin. Ja kun omat "työttömämme" eivät kaikesta avustuksesta ja tuista huolimatta tunnu työllistyvän, on ainoa vaihtoehto kääntyä ulkomaisten osaajien puoleen. Sitäpaitsi on hyvää, että TT:llä(Teollisuudelle&Työnantajilla)on väkeä reservissä, jota voidaan kätevästi palkata kun vaikkapa suomalaisia LAISKUREITA potkitaan pihalle. Ulkomainen työvoima tuo suomenkin työelämään sopivaa piristystä, kun joutuvat äidin pikku kullannuput kerrankin tekemään TYÖTÄ leipänsä eteen, eikä vaan piiloutumaan kaikkivoivan Ay-liikkeensä helmoihin!

    Äänestä

Onko kukaan laittanut merkille että näitten suvaisevaisten sananjulistus menetelmä on suoraan kopioitu Jehovan todistajilta !
Jehovat täysin samalla kaavalla yrittää saada pelastettua saatanan satimesta kuin suvaitsevaiset omiin horinoihinsa.
...ja toinen mieleen tuleva asia on että Jehovan todistajat EIVÄT ole valtauskonto ja miksi ei..koska kukaan tervejärkinen ei jaksa kuunnella niittten saarnaamista. Tässä suvaitsevaisuus mölinässä on aivan sama juttu eli paasaa vaan mutta ei se suvaitsevaisuus leviä senkummemmin kuin Jehovalaisuus.
Hei suvaitsevaisten pitäisi alkaa pitää teltta kokouksia : )

Äänestä

"suomeen ja helsinkiin tulee 2 milj ulkomaailaista afrikasta."
Joo, niin varmaan tulee. Sun juttuihin on vaikea suhtautua vakavasti.

Äänestä

tuolla euroopassa on käynyt tasan päinvastoin, rasismi on kasvanut ja voimistunut ulkomaalaismäärän kasvaessa, miksi suomessa olisi toisin?

Äänestä

että jokaisessa valtiossa, jotka ovat ottaneet mittavassa määrin pakolaisia, on rasismi ilmestynyt nimenomaan maahanmuuton seurauksena.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


DaddyC00l kirjoitti:

on niin positiivista nähdä miten katukuvaan tulee uutta väriä maahanmuuton seurauksena, itse asiassa se on omiaaan myös poistamaan rasisimin suomesta, kun ihmiset valveutuvat ajattelemaan. Toivon että muuton seurauksena myös suomalaiset huomaavat miltä tuntuu olla syrjitty, jostain lähteestä luin että suomeen ja helsinkiin tulee 2 milj ulkomaailaista afrikasta. siinä vaiheessa meneen rasisiteilta kakat poksyyn!, kuvannollisesti sanoen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu