Merkit näyttävät sille, että I. Kanerva joutuu jättämään ministerin hommat. Nythän ev.lut kirkko voisi ottaa hänet suojiinsa. Kanervallahan on jo kokemusta saarnoista, messuista ym. Hänhän puhuu myös uskottavan vakuuttavasti eikä valehtele.
KANERVA
kirkon leipiin
5209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyl hän on paras ministeri . Suomalaiset ämmät
ovat vain mustasukkaisia textareiden kohteesta.
EIKÖ NIIN ?????
Filllaten ja höyläten jus jus
mitä luki messussa ja tuli sanoneeksi: "vanha minä on kuollut"; uutta pukkaa.
Kanervan messua katsoa, vai näkyikö se jossakin mediassa. Jostakin luin lööpin, että Kanerva kapusi saarnastuoliin ja kävi samalla sakastissa....mitähän se teki naispapeille siellä. ILE!
keskiverto kirkossakävijä-mies. Normaali mies pukkaa viestiä nuorille naisille siinä missä saa tilaisuuden. Sitäpaitsi viestit ovat vain lievä ilmiö siitä mitä todella tapahtuu. Kukapa viestiin jättää hankkeensa, onhan pyrkimyksenä sänkyhommat. Osa sitten jää kiinni. Turha on yhtä miestä syyttää. Aivan kuten doping: Kaikki huiput käyttävät ja muutamia haukutaan/rangaistaan!