Kun on tyhmä täytyy kysyä. > Win 2000 pro. Kun ollaan virranhallinta asetuksissa, siellä on lepotila välilehti > jossa kohta ”lepotila” ja tässä ruksaus kohta. ”ota lepotila käyttöön”. Jos ruksaan tuon kohdan, miten tietokone käyttäytyy tämän jälkeen? Ilmeisesti pitäisi lisäksi käydä määrittelemässä toisella välilehdellä kohta ”sammuta kiintolevy” ja tälle aika minuutteina. Nyt varsinainen kysymys. Kun vaikka parin tunnin kuluttua tullaan nukkuvalle koneelle, kone on hiljaa ja näyttö pimeänä, mistä gompuutteria tönäistään hereille ja mistä tilasta alkaa buuttaus?
Virranhallinta
asetus
1
463
Vastaukset
- mahtaa herätä
Kyllä se virtanapista herää, jos se on lepotilaan asetettu.
Kannattaako tuota lepotilatoimintoa käyttää muussa kuin läppärissä jos siinäkään. Lepotila-aikana voi toinen käyttäjä ottaa koneesi hallintaan, ellei sitä ole estetty asetuksilla.
Omassa kannettavassa koneessa en harrasta tuota lepotilaa. Joko käytän konetta tai sammuta kokonaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492209
- 1211505
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3371309Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671234Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401210- 1421202
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31201- 491139
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1651104- 701034