Ottakaa nyt ihan maltilla. Minä ainakin katson vielä tuon 1.4. kortin. Sponssini sanoi, että hän oli kuullut, että silloin sivut aukeaisi. Sama mies tiesi sen, että 16.3 ei aukea jo etukäteen joten uskoisin että häneen voi luottaa. Muutenkin kaveri on perustellut asiat aina hyvin ja minun mielestäni uskottavasti. Ainoa asia mikä tässä ärsyttää on nämä sisäiset väärinkäyttäjät, jotka ovat tämän katkoksen takana. Kuinka ahneita he ovat olleetkaan.
Nyt oikeasti malttia
-mukana myös-
5617915
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
RUAHHAHA! Joo, aukee aukee!
mutta mitä minä menetän jos maltilla odotan vielä viikon?
Mitä kauemmin kuppaat rikosilmoituksen tekemisen kanssa sitä varmempaan "talteen" sponsorisi ehtii jemmata sinun rahat.
Ajattele toisin päin, mitä menetät jos teet nyt rikosilmoituksen? Sen voi aina perua jos Hanski tekee pääsiäisen ihmeen ja nousee kivenkolosta Tosi Uskovien keskuuteen julistaen pipsien ilosanomaa.
Sponssini on parhaita ystäviäni. En tee rikosilmoituksia ystävistäni. Varsinkaan ilman pienintäkään syytä. JA tuo Hanski-juttu on niin typerää. Tätä hommaa johtavat vähän eritason gurut kuin joku ihme Hanski. Näkee, että et tiedä mitään. Mene tekemään rikosilmoitus jostakusta ihan varmuuden vuoksi.
Teinä ottaisin järjen käteen (WinCapita on *oppikirjaesimerkki* pyramidiperiaatteella toimivasta "forex scam"-ponzihuijauksesta), ja menisitte sitten yhdessä sinne poliisille ilmoitusta tekemään.
En ymmärrä näitä ihmisiä joita ei vituta huijatuksi tuleminen sen vertaa, että haluaisivat syylliset vastuuseen edes siltä osin kuin mahdollista... Parhaan kaverisi yläpuolelta alkaa varmasti hyvin läheltä löytyä porukkaa jotka tiesivät mistä on kyse. Ja nekin jotka eivät tienneet, niillähän on kumminkin osa teiltä huijatusta rahasta... Osan siitä voi vielä saada takaisin.
on keksiä juttuja huijauksista. Huijaus on vasta sitten jos menetän rahani jotenkin huijaamalla.
Joo, kyllä minäkin olen ajatellut että ei tässä kuussa aukee. Entinen serveri on lopetettu ja onhan pojat tietysti tehneet vuokrasopimuksen uudesta. Kyllä ne yleensä alkaa kuun alusta vuokrasopimukset. Että odotellaan ja unelmoidaan tulevasta!
siksi juuri 1.4. kuulostaa hyvin uskottavalta. Kuun alku on sopiva hetki palata normaaliin järjestykseen. Hieno on nähdä tilin saldo, kuulemma ovat vivuttaneet koko ajan.
ja alakerta lankesi vipuun.
sivu jossa lukee että
"Aprillia aprillia syö silliä juo kuravettä päälle! t: WinCapita"
Siinä kaikki.
ja pojat etsivät aggregaattia.
kun muut ei vastaa. Kuka on takaajana tuossa 100x vivussa tuollaisilla summilla?
ei liikesalaisuuksia laulella. Siksi luotan hommaan syvästi. Osataan vaieta.
tapauksessa ole liikesalaisuus! Voi hyvänen aika kaikki normaalia treidausta harjoittavat tahot kyllä ilmoittavat alustan ja takauksen. Se ei todellakaan ole liike salaisuus tai mikään edes siihen verrattava.
jäävät todella kauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuas vuotuisessa voitossa..
Wincapitan pääoma.....14% on valuuttakaupassa ja loput takuuna vivulle. Spread 3 pipsiä ja stoploss asettuu 25 pipsin jälkeen useimmiten, joskus jopa -30 pipsiä
toiminnassa kuten huumebisneksessä on tämä vaitiolo velvollisuus. Tämähän on rehellistä treidaus toimintaa!
pankkisalaisuus? Vai väitätkö että pankit tekevät huumekauppaa?
14% jostain vaatii silti takauksen ja millä ihmeellä kerkeää 2.5% stoplossilla lopettamaan 100x vivulla kaupan! Jo pelkästään viive korkomarginaalin reaaliteetissä hävittää tuon 2.5% sekunnissa.
pitää sisällään ? Jos käytät tuota vertauksena, niin huh huh. Mutta siksipä kai oletkin sijoittanut sähköpostiosoitteeseen rahasi, heh.
poissa. jätä muille jotka ymmärtävät
sulle ei kerrota. Et tunne oikeita ihmisiä.
mutta tähän se ei liity. Haluaisin vain tietää mikä taho (sanon suoraan, että sellaista ei ole) joka takaa tämän suuruisia summia.
ja liity mukaan. Sitten tiedät. Nyt joudut vain arvaamaan. Katsos jos et sijoita mitään, ei sinulle kerrota mitään. Ilmaisia lounaita ei ole...
odottanut, kun en saa vastausta aivan normaaliin kysymykseen, niin ajattelin kysyä uudestaan.
näitä piiriläisiä, eivätkä oikeasti tiedä vastausta.
veto verrata pyramidipeliä pankkeihin. Pankkien toiminta on TODELLA avointa tuohon WinCapitan salailuun verrattuna.
Taitaa olla sponsoreilla ja osallisilla ihan oikeasti kusiset paikat tiedossa kun MB avaa tilit ja KRP toteaa että mitään valuuttakauppaa ei ole tehty. Alalinjalta on raha siirtynyt ylöspäin, muutamille on jopa maksettu jotain jotta voisivat innoissaan houkutella lisää porukkaa. Siksi aloitusmaksu nousi vähän väliä! Ihan perinteinen ponzi! Seuraavan kierroksen aloitusmaksu olisi ollut niin kova että kamat kasaan ja moido.
Jos joku tommosen yli 400% voittoa tuottavan rahantekokoneen keksisi, niin miksi hitossa siihen pitäisi hakea lainaa tavan tallaajilta 400% korolla? Pankista olisi saanut 5% korolla, tai sitten tuon keksinnön olisi voinut myydä miljardeilla. Kultainen sydän? HAHHAHAHAH!
Tai sitten olisi voinut vaikka sijoittaa tonnin ja nostaa muutaman vuoden päästä miljoonan. Tosin, oikeat sijoittajat ja ostajat haluavat nähdä tuon laitteen tekevän ennustuksia vaikka viikon eteenpäin. EI TAIDA ONNISTUA.
HERÄTKÄÄ. Lähetitte rahat PANAMAAN, joka on tunnettu pankkiparatiisi huijauksissa. Ainoa yhteystieto oli SÄHKÖPOSTIOSOITE. Viisarit liikkui VAIKKA VERKKOPIUHAN OLISI OTTANUT IRTI.
Miksiköhän klubin sääntöihin kuului se ettei saanut juuri missään puhua toiminnasta? HEI HALOO!
Nyt järki käteen.
joka kysyy taas omaltaan.ei teitä kumminkaan niin montaa oo.rupee asiat luistaan
silloin kuin oli mahdollisuus, niin ehkä he kertoisivat sulle. Nyt on turha ruikuttaa kun olet ulkona kuin lumiukko. Eikö kanti kestänyt, jänöjussi?
ei ole pyramidi. Kheops on.
sinulla. Ei tarvitse pelätä kun ovikello soi tai joku koputtaa, eikä nouse hiki pintaan kun puhelimessa on outo/tuntematon numero.
Etkä turhaan kyllä pelkää sillä ne löytävät sinut ennenkuin huomaatkaan...
sopii kyllä muuhun linjaan tapauksessasi
Ei tosiaan mitään mahdollisuutta, että olisi pyramidi. Ne jotka ovat mukana tietävät sen varsin hyvin. Clubissa ei ole alalinjija lainkaan, sat palkkion vain ensimmäisen tason sponsoroinnista.
, kun muille maksettiin kotiutuksia joka tapauksessa seuraavaksi tulleiden rahoista. Siksi tuo aloitusmaksu nousi ja nousi. Valuuttakaupasta ei ole minkäänlaisia todisteita. Jälkikäteenlasketut "tuotot" virtuaalitilillä ei semmosia ole. Meinaatte että palvelimet pitää sulkee muutaman pienen laskutoimituksen takia päiväksi?
Eiköhän aina juuri ennen kotiutuspäiviä ihan vain tarkistettu koko homman saldo, että laitetaanko enää piuhaa kiinni ollenkaan vai kadotaanko samantien.
Joku alkupään jamppa joka oli lähtenyt jollain 200e:llä mukaan hehkuttaa ja mainostaa aika hulluna kavereille kun sille maksetaan 2000e ulos. Sillähän on kymmenkertainen tuotto, eikä mennyt edes yhden loppupään ukon sijoitus. Tuohon se koko roska perustuu, tuohon ja ihmisten ahneuteen. Eli eivät kotiuta, vaan katselevat kun virtuaalitilin saldo pullistuu.
Jos kaikki mukana olevat olisivat tehneet maksimikotiutuksen samaan aikaan vaikka 2v sitten, niin töpseli olisi vedetty seinästä jo silloin.
Nyt vikalla kierroksella saatiin hyvät rahat kun alkoi aloituspanokset olla aika korkeat, joten kiva kiitti moi.
aikuisten oikeasti tähän kysymykseen? Kysymys ei ole pankkisalaisuudesta eikä mistään muustakaan salaisuudesta, vaan ihan normaalista asiasta. 100x vivun takaaminen on iso asia ja hyvin mielenkiintoinen myös. Kysymys on yksinkertainen ja vastaus yhtä yksinkertainen.
Satun vaan tietämään hieman enmmän asioista, olen itse ollut mukana jo usean vuoden ajan ja tiedän minkälaisia summia kaveriporukassani on nostettu. Niillä summilla on 6 nollaa ja olisi täysin mahdotonta, että muutamilla sadoilla uusilla jäsenillä nämä voitaisiin maksaa.
Vaikka 3000 uutta jäsentä tuo mukanaan 5000 €:a. Siitä tulee vain 15M €:a. Vuosien saatossa Clubista on nostettu kymmeniä kertoja nuo summmat. Näin ollen teoriat uusien jäsenten tuomista euroista toiminnan jatkumisen edellytyksenä voi unohtaa. Se nyt vain on fakta muroraukat.
köyhempiä kavereita!
t: Miliisi ja vouti
Enpä ole syyllistynyt mihinkään rikokseen, jollei varallisuuden kasvattamista valuuttakaupan avulla siihen lasketa. Itke vaan, mutta oikeassa olen.
valuuttakaupasta
Vaan nauran!
RUAHHAH! Tästä tulee vielä hauskaa. Lupaatko tulla kirjoittelemaan kun KRP on saanut tutkinnat kunnolla vauhtiin?
Itse nukun yöni rauhassa, koska edellenkään en ole tehnyt rikosta. Koskaan maailmassa ei voi mistään 100% varma, mutta luottoni klupiin on 99% luokkaa. Minulla on tietoa mitä sinulla ei ole, eikä sinulla sitä tule koskaan olemaankaan.
T: tyytyväinen klubilainen
mitä haluat.sun saamas rahat on tullu kusetettujen taskusta ja sun tyhmyytes anna syytteissä minkäänlaisia apuja.tämmönen laki meillä täällä suomessa on.
Miten paljon onkaan nostettu, kun olen kuullut että monella on ollut tulossa, mutta juurikaan ei ole nostettu vaan sijoitettu edelleen.
Viime kuukausina sitten tuotot kasvoivat ja tuli monta uutta tuotetta joihin aika monet sijoittivat tuottonsa. Nyt 15.2 taas aika moni olisi nostanut ja 15.3. vielä suurempi joukko.
Kun raha ei taida riittää, on pitänyt kehittää
tämä nykyinen hässäkkä.
15.2 nostettiin paljon rahaa ulos, allekirjoittaja mukaan lukien. Miksi olisi maksettu näitä tuottoja, jos tarkoitus olisi laittaa pillit pussiin. Järkevämpää olisi ollut sulkea toiminta jo 15.2 eikä sen jälkeen, vai?????
ehdittiin työntää rahaa 15.2. jälkeen, kun nämä kotiuttajat olivat taas suositelleet kaikille tutuilleen ja kavereilleen? Siinä on se tuhannen pipsin kysymys.
eivät onnistuneet kaikilla ja itsekin jäin rannalle vaikka yritin. Osan sain ulos mutten kaikkia, en tiedä miksi.
kelle maksettiin.potentiaalisille hyville sponsseille jotka toisivat mukanaan uusia jäseniä ja sen myötä lisää rahaa organisaatioon.ja sponssit osasi katsoa tyypit jotka on pidettyjä ja joillä on suuri ystäväpiiri
Hyvin tuumattu olen täysin samaa mieltä.... Kyllä rahat on kadonneet, tuntuu hullulle että ihimiset ovat noin hyvä uskosia... Mä kuulin että ne sivut aukeaa 32.6.2008 kertokaa kaikille eteenpäin...!!!!
Ei firmojen serverit todellakaan aukea kuun alussa, asuntojen vuokrasopimukset tai yritysten tarjoavat palvelut YKSITYISILLE ovat maksamisen kannalta alkavat ja loppuvat kuunvaihteen mukaan. EI B2B, eli business to business puolella mitään kuukaudenvaihteita odoteta. Sampo pankkikin vaihtoi yhdessä yössä järhestelmä alustan toiseen kun ilmeni ongelmia, ei nekään sulje verkkopankkia ja ilmoita yritetäään ensi kuussa uudestaan.
Tuollainen lapsenuskoon perustuva ajattelu on kyllä surullista. Kaikki muutkin clubilaisten esittämät väitteet ovat aika surullisia, eivätkä perustu normaalin liiketalouden periaatteisiin vaan täysin epämääräisiin normaalielämästä vieraisiin perusteluihin. Jos liiketoiminta olisi rehellistä niin miksi mitään asioita ei hoideta muiden rehellisten liiketoimien tapaan, vaan kaikkea varjostaa hämärät toimintamallit?
Vertaappa teidän ajatusmaailmaa pankkien kanssa toimimiseen: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000033951752
Virtuaalirahasokeus:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000033938810
Just joo,ainoa mikä aukeaa on oma perseesi...Buahahaaa...Ja mitään et voi.
siis aikuiset ihmiset, älkää nyt viitsikö uskotella itsellenne typeryyksiä, rahat on muiden taskuissa ja sinne jäävät.
onneksi on koko homman alullepanija tiedossa, ei ole helppoa elämä hänellä vaikka rahaa onkin.
itse laitoin sen verran rahaa kiinni että ei varsinaisesti tunnu missään, toivoin vaan että homma jatkuu sen aikaa että ehtii edes kerran kotiuttaa jotakin. ei vain jatkunut.
tiedän faktaksi että sieltä rahoja pois on saatu, siksi lähdin leikkiin mukaan. oma vika.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000033864395
Huijaus ponzi-pyramidi, jonka säännöissä on ehto, että vain hyville tuttaville saa suositella, viittaa jo nerokkaaseen huijaukseen! Miettikää asiaa, kun hyvät tuttavat värväävät tuttuja mukaan, asiat monimutkaistuvat kun rahat katoavat, kaikki ei voi tehdä rikosilmoitusta parhaasta kaveristaan tai omasta vävystään jne....eli sehän on osa huijausta!!! Jos tällainen sijoitusmahdolisuus olisi todellinen ja laillinen, miksi se ei mainostaisi Hesarin koko etusivun mainoksella ja moninkertaistaisi rahavirrat? Siksi, että se on "salainen" klubi joka aikoo yhtenä päivän kadota maailman kartalta, ja jättää jälkeensä ison joukon "tuttavia" jotka jäävät miettimään ketä vastaan voi nostaa syytteitä, NEROKAS SOTKU!
Minä ja 99% muista Suomalaisista tiesi ettei klubi aukea 16.3. Lisäksi minä ja nämä edellä mainitut 99% Suomalaista tiedetään etteivät klubin sivut aukea myöskään 1.4 (eivät vuonna 2008 eivätkä edes 2009).
Olen rahasi menettänyt, etkä tule niitä samaan takaisin. IKINÄ!
Sponssi käveli 5 vuotta sitten junan alle. Ei mulla muuta.