Enkeleitä

mumma

Enkeleitä on tottakai,jokainen kokee,tuntee sen jossain elämänsä vaiheessa,ja jos väitää jotain muuta huijaa eniten itseään!

5

770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • idioottimainen

      mielipide, vailla minkäänlaista perustelua tai faktatietoa.

      yritä ens kerralla enemmän.

    • kokenut

      Minulla on kaksi kokemusta enkeleistä, ja tunsin ne ja koin ne takanani.
      En itse nähnyt heitä mutta toisella kerralla edessäni oleva henkilö näki ja kertoi minulle että sinun takanasi oli enkeli.
      Sanoin että koin ihan selvästi että taakseni tuli jotain ja se tunne siitä oli sellainen turvallinen ja peloton olotila.
      Minulle on päivän selvää että on enkeleitä.

    • silema

      Enkeleitä on ympärillämme. Monilta ihmisiltä puuttuu uskallus tuntea asia.
      Tunnen enkeleiden olevan ympärilläni. Ne toimivat minut "omanatuntonani" ja turvanani maailman myrskyissä. Minulla on rauhallinen ja turvallinen olo. Enkelit myös kannattelevat minua , kun en itse jaksa. Ja myös leikillisesti sanottuna potkivat eteenpäin elämässä.
      Kävin tässä taannoin "taistelun" hyvän ja pahan välillä. Toisella olkapäällä istui enkeli ja toisella piru. Saatoin meilkein kuulla heidän juupa - eipäs keskustelun. Oli jännä tunne. Ei ollenkaan pelottava.

      Voimia kaikille elämään.

    • Niitä on..Jokaisella kaiketi omansa ja ehkä ne ovat niitä jotka ovat jo menneet, mutta näkevät ja me emme niitä näe.

      En usko enkelien hyvyyteen vaan siihen mitä koin lähellä kuoleman rajaa..

      Olento sanoi minulle kuoleman rajalla"ei ole sinun aikasi, koska sinua tarvitaan vielä"kuin koskettaen tuntematta mitään ja palauttaen ruumiiseen josta erkanin kolarin hetkellä.

      Ei kipua, ei tilaa, ei muuta kuin tunne hyvästä jollaista ei voi kokea elävässä elämässä.

      Syy selvisi vasta viiden vuoden päästä..Kolmen lapsen vuoksi.Se oli vain neuvo, jonka ihminen kaiketi voi saada.

      Vain tietyissä tilanteissa sen ehkä kokee ja näkee ne jotka ovat jo menneet.

      • Dzinni

        Pilkahdus, tosiolevainen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      53
      1449
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      123
      1334
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      123
      1208
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      140
      1034
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      101
      897
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      337
      831
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      724
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      646
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      643
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      602
    Aihe