ketkä jäävät

...ns. maailmanlopun jälkeen eloon?
Olen kuullut mereknkulkupiireissä, että USA, Venäjä, Britannia ja Ranska lastaavat ydinkäyttöisiin sukellusveneisiin miehiä ja naisia.

Vuosikymmeniä luolissa pysyttyään veneistä tulisi esiin eloonjääneitä, joilla on melkoinen kulttuurin painolasti ja velvoitteet
4718
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tom cruise(koska se on jo kaivanut luolan itelleen,ja sen kavereille)
g.bush(koska sillä ja sen kavereilla on jo tukikohta kuussa)
bin laden(sillä on myös tunneli verkosto maan alla sen kaverit)
eli kysymys kuuluu kuka hullu edes haluaa selvitä jos ja kun jysähtää?

Äänestä
  • Päässäni surisee! Minä, minä -- taidan saada profetian!

    Syötän nyt profetiani suorana tänne...

    Oooho, ensimmäinen näky vahvistaa
    profetiat-palstan veikkosten olevan aivan oikeassa, lähes koko maailma tuhoutuu ydinsodassa vuonna 20XX.

    Toinen NÄKY vahvistaa edellisen viestin kirjoittajalla olevan oikeaa tietoa!

    Nyt seuraa hieno ajankelaus-efekti (metsät kasvaa, suomi24-serverit peittyy sammaleella jne)

    On 2200-luku, näen 2 armeijaa lähestymässä toisiaan. Toinen koostuu pommeilla lastatuista parta-hepuista ja toinen ... e-mittareita heiluttelevista puku-miehistä!

    Mutta nyt, suuret varjot peittävät taistelukentän, ne, ne ovat Suurista ristinmerkeillä varustetuista avaruusaluksista!
    ...
    Avaruuslaivojen tykit työntyvät esiin.

    Profetia päättyy..

    Äänestä

maailmanloppu?

Äänestä

Mauno Koivisto tiesi tämän ja käski vävynsä Komulaisen hankkia sukellusveneen. Ehkä joitain demareita ja Väyrysen ottavat mukaansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IAK kirjoitti:

...ns. maailmanlopun jälkeen eloon?
Olen kuullut mereknkulkupiireissä, että USA, Venäjä, Britannia ja Ranska lastaavat ydinkäyttöisiin sukellusveneisiin miehiä ja naisia.

Vuosikymmeniä luolissa pysyttyään veneistä tulisi esiin eloonjääneitä, joilla on melkoinen kulttuurin painolasti ja velvoitteet

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu