NATO on ollut

Euroopalle. "Geopoliittisessa katastrofissa" olisi kuollut paljon ihmisiä, ellei Nato olisi pelkällä olemassaolollaan vakauttanut tilanteen. Ei tarvinnut ampua laukaustakaan rajamuureilla, kun ihmiset purkautuivat "vankilavaltioistaan" ulos.

Näinhän se on nähtävä, vai mitä!
5151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kun juttu ei miellytä.

Äänestä
  • olevan tapana, typerää se tietysti on.

    Äänestä

  • Valheita vain. Minulle riitti nuoruudessa kun seurasin Unkarin ja Tsekkoslovakian miehitystä ja kansannousun johtajien julkisia murhia.

    Näinhän se oli!

    Äänestä

Suomen olisi pitänyt liittyä Natoon jo 1939,
mutta silloinhan se ei ollut vielä mahdollista.
Olisi päästy paljon helpommalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paras rauhanliike kirjoitti:

Euroopalle. "Geopoliittisessa katastrofissa" olisi kuollut paljon ihmisiä, ellei Nato olisi pelkällä olemassaolollaan vakauttanut tilanteen. Ei tarvinnut ampua laukaustakaan rajamuureilla, kun ihmiset purkautuivat "vankilavaltioistaan" ulos.

Näinhän se on nähtävä, vai mitä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu