Intelligentti Designi!

Ettäkö maailman mysteerit ratkeavat homeisten evoluutti tutkijoiden hikisissä kammioissa? Onko elämä vain fysikaalinen kaava, jonka ateisti voi muka keihtellä? Jos luulette että elämän voi laittaa purkkiin leikitte Jumalaa ja asetutte Herraa vastaan!

http://gamma.nic.fi/~luominen/IntelligentDesign.html
5444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

eikö tämä älykääpiö voi lopettaa? Ehdin jo toivoa, että olisi tukehtunut omaan mahdottomuuteensa tässä lomien aikana. Mutta sama copypeistaaja täällä räkii samoja juttuja aina vaan. Miksi?

Äänestä

Olet todiste ID-teoriaa vastaan. Miksi joku "älykäs suunnittelija" olisi luonut kaltaisesi älykääpiön...

Äläkä vaan dissaa homesieniä, penisilliini on sinutkin (valitettavasti...) lapsena pelastanut. Ai niin, sekin kasvoi "hikisessä tutkijankammiossa"... Sitten löytyy vielä Botrytis-home (jalohomeen "maustamat" valkoviinit, Tokaiji, Trockenbeerenauslese ja Sauternes), vielä puhumattakaan Penicillium roquefortii-homeesta (tekee juustosta sinihomejuustoa), joka maksaa enemmän grammaa kohti kuin tienaat kuukaudessa.

Äänestä

evoluutio ois pitäny karssi urpo viim 5-v. vuotiana kosk se on noi huano polkkema ja sit valehtele viäl. no toi eka pätkä tul toho noi niinkö vahingos mut tää juttu täst urpost o täyt asiaa. kaikki saattana urpoi sit onki! mää olen tajunnu kaikki hulluje tiädemieste paskavalhhet ku mää oo lukenu tän kerrassa hiano jutu. siis mää e millää taval käsitä et kui joku saatanan pölvästi pyöräl lähtis vetehe polkemaha! en sit milläns! valhet o tämmöi evoluutio mis veres poljeta!

Äänestä

Mitä yhteistä on Ladalla ja paavilla?
- Molempien voima perustuu enemmän uskoon kuin tietoon. Samoin sinun reppana raasuparka.

Äänestä
  • Täällä taitaa vähempi vaan olla Paavin uskon veljiä. Noista evokeista en tosin arvaa mennä sanomaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


k. marttyyri kirjoitti:

Ettäkö maailman mysteerit ratkeavat homeisten evoluutti tutkijoiden hikisissä kammioissa? Onko elämä vain fysikaalinen kaava, jonka ateisti voi muka keihtellä? Jos luulette että elämän voi laittaa purkkiin leikitte Jumalaa ja asetutte Herraa vastaan!

http://gamma.nic.fi/~luominen/IntelligentDesign.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu