kuten tunnettua hihhulit ovat sitä mieltä että onanointi on synti. no parasta aikaa tulee ykköseltä parhaaseen katseluaikaa ohjelma, jossa tutkijat onanoivat norsuja, leveähuulisarvikuonoja yms.
tämän jälkeen talteenotetulla siemennesteellä hedelmöitetään naaraspuoli lajista. saako tälläistä esittää televisiossa sillä kaikki näytetään ihan suoraan? ja miten raamattu sanoo? eikös tämä ole ihan suoraan verrattavissa onaniaan joka on ison kirjan mukaan kiellettyä.
tämän jälkeen talteenotetulla siemennesteellä hedelmöitetään naaraspuoli lajista. saako tälläistä esittää televisiossa sillä kaikki näytetään ihan suoraan? ja miten raamattu sanoo? eikös tämä ole ihan suoraan verrattavissa onaniaan joka on ison kirjan mukaan kiellettyä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
siis asiaa hihhuleilta vai helluntalaisilta?
Ite kuulun jälkimmäisiin. No en kyllä kumminkaan suoralta kädeltä osaa vastata, ei oo tullut asiaa koskaan pohdittua, enkä varmaan alakaan pohtimaan. Itsellä kun ei ole mitään tarvetta alkaa onanoida sen enempää norsuja kuin sarvikuonoja. Se voi olla aika vaarallistakin.
liene Raamatun kanssa mitään muuta tekemistä, kuin että tutkijat tekevät työtä käskettyä, viljelevät ja varjelevat maata.
Et edes tiedä mitä onania tarkoittaa, mutta se tuskin ketään yllätti.
" Sillä luomakunnan harras ikävöitseminen odottaa Jumalan lasten ilmestymistä. Sillä luomakunta on alistettu katoavaisuuden alle -ei omasta tahdostaan, vaan alistajan- kuitenkin toivon varaan, koska itse luomakuntakin on tuleva vapautetuksi turmeluksen orjuudesta Jumalan lasten kirkkauden vapauteen. Sillä me tiedämme, että koko luomakunta yhdessä huokaa ja on synnytystuskissa hamaan tähän asti; eikä ainoastaan se, vaan myös me, joilla on Hengen esikoislahja, mekin huokaamme sisimmässämme, odottaen lapseksi-ottamista, meidän ruumiimme lunastusta".
En muista raamatusta kohtaa, joka viittaisi siihen, että eläin tekisi syntiä ja olisi siitä vastuussa Jumalalle kuten ihminen on. Koko luomakunta joutui kirouksen ja turmelluksen alle ihmisen synnin tähden, mutta sitä kuten koko ihmiskuntaakin odottaa vapautuminen tuosta kirouksesta.
Vastaus siis kysymykseesi on: ei ole. Lisäksi totean, että ihmeellisiä ovat joidenkin aloitukset.
"Leiki vaan, kun on leikin aika,
mutta vielä tulee sekin aika,
ettei leikit maita".
Jos Jumala armonsa suo niin muista sinä päivänä (kun ei leikit maita), että Sinun vanhurskautesi on taivaassa ja Hän, Jeesus Kristus, voi Sinua auttaa.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000217&posting=22000000033634923
Onko tuo viesti sinun kirjoittama vaan jonkun muun ja päästikö hän koirasi irralleen kirkonkylällä?