LUONTO TUHOUTUU

ENSIN LAPPALAISET, SITTEN INTIAANIT, INKERILÄISET, HANTIT, MANSIT, TIIBETTILÄISET,
TSHETSHEENIT.
EIKAI TÄSSÄ MAAILMASSA TARVITA OIKEUTTA VAAN
AHNEET JA OMATUNNOTTOMAT VAAN PORSKUTTAA JA PILAA KOKO MAAILMAN.
2157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Enpä osaisi itsekään paremmin sanoa. Ahneus ja
itsekkyys tuhoaa kaiken hyvän.

Äänestä
  • europarlamentaarikko Heidi Hautalalta (vihr.) joka haluaa nostaa
    meppien palkat 5000 euroon. Kyllä luonto pelastuu kun oma tilipussi
    täyttyy ja lihoo PRKL! PIIPERTÄJÄ!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


SIAT LIHOO kirjoitti:

ENSIN LAPPALAISET, SITTEN INTIAANIT, INKERILÄISET, HANTIT, MANSIT, TIIBETTILÄISET,
TSHETSHEENIT.
EIKAI TÄSSÄ MAAILMASSA TARVITA OIKEUTTA VAAN
AHNEET JA OMATUNNOTTOMAT VAAN PORSKUTTAA JA PILAA KOKO MAAILMAN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu