Sielu saattaa irtaantua ruumiista ja jäädä vaeltelemaan maanpäälle meidän tietämänä aaveena.kaikille ei varmaankaan käy näin, en tiedä mistä se sitten johtuu ja mihin ne sellasiet sitten menevät jotka ei irtaannu ruumiistaan..en kyllä usko taivaaseen enkä helvettiin.Mutta 'aaveet'on sellasia joihin kyllä uskon, koska niitä on nähty paljon.Oletteko nähneet kukaan esm jeesusta? Jumalaa? pahoja kysymyksiä : ) teille mietittäväksi
Kuoleman
jälkeen...
5601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ovat sellaisia jotka eivät joko ymmärrä olevansa kuolleita tai sellaisia joilla on jotain jäljellä maatasolla joka pitää heidät täällä kiinni. Ennemmin tai myöhemmin he löytävät valoon.
elävistä materiaaliseen havaittavaan reaaliseen todellisuuteen jäänyttä "sieluenergiaa"
Kaikkeus ymmärtää lopulta itseään ennemmin tai myöhemmin todellakin. Siitähän se kaikkeus on alkanutkin, josta kaikki alkoi. Sielut ovat nyt kaikkialla aivan hajallaan... Eläviksi organismeiksi syntyneet, joita havaitsee liikkuvassa muodossa.
Energian huomaa siitä että "aave" tekee samat liikkeet samassa paikassa koko ajan. Ei siis käyttäydy niin kuin elävä olento.
Usein juuri esim vanhoissa linnoissa tai kartanoissa aave kulkee joka yö raput ylös samaan aikaan. Luultavasti se ei silloin ole henki vaan vain energiaa.
Näet jumalan jokaisen vastaantulijan silmissä. Toiset ilmaisevat sitä kirkkaammin kuin toiset. Voit nähdä jumalan peilin kauttakin. Jumala on myös kaikessa muussakin olevaisessa. Kyllä, olen nähnyt jumalan!
tuo on totta mitä kirjoitit :-))
niin minäkin olen nähnyt ja näen jumalan joka päivä ja kaikkialla