SUOMI 24

unknown

on todellisuudentila, jonne sieluansa etsivät

voivat kirjoittaa omaa "etsintä" - retkeänsä

olevaisuuden tarkoituksesta. Mihin kellon aikaan

hyvänsä.. Totta ?

ps. ei ainoastaan juoda ja "hikoilla" ja haihtua
nesteen mukana pois

1

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • infoa ateisti palstasta

      Suomi24:n palvelut takeltelevat
      MikroPC.net - pe 28.3.2008 klo 9:25

      Suomi24-portaalin sähköpostipalvelussa keskustelu-, chatti- ja seuranhakuosiossa on vakavia teknisiä ongelmia.

      Treffit-osiossa kutsu chattiin toimii puutteellisesti eli kutsut välittyvät vain osalle vastaanottajista. Lisäksi profiilin laatimisessa ilmenee ongelmia. Käyttäjien jättämien havaintojen mukaan järjestelmä antaa Toiminto ei ole sallittu -virheilmoituksia tai ei salli profiilin tallentamista ilmoittaen virheellisesti pakollisten kenttien puuttumisesta profiilissa.

      Keskustelualueella ongelmat ilmenevät esimerkiksi keskusteluketjujen aukeamisena tyhjänä sivuna. Alueella on tällä hetkellä noin 35 miljoonaa viestiä. Käyttäjät ovat ilmoittaneet myös uusien kuvien lataamisen Galleria- ja Treffit-palveluun estyneen.

      Suomi24:n ylläpito vakuuttaa eilen jättämässään tiedotteessa, ettei käyttäjien sähköpostitileistä ole hävinnyt tietoja palvelun teknisten ongelmien takia tai ongelmia ratkottaessa. Ongelmat alkoivat tiistaina sähköpostiin kirjautumisen häiriöinä.

      Kesällä 2006 palvelun chat-osio kärsi ongelmista, kun uuden version käyttöönoton yhteydessä chat-huoneita katosi pysyvästi ja kirjautuminen palveluun ei onnistunut. Saman vuoden maaliskuussa osalla ilmaissähköpostin käyttäjistä saapuneiden viestien kansio avautui tyhjänä. Portaalin omistavan Eniron mukaan syynä ovat nyt konsernin käyttämän teknisen alustan ongelmat. Portaalin palvelimet sijaitsevat Ruotsissa norjalaisomisteisen Basefarm AS:n verkossa.

      Juha-Matti Laurio

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6074
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4792
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      97
      3049
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2853
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2115
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1516
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe