Toisaalta pitäisi vakuuttaa perheelle ja läheisille ettei itse kokenut menetyksiä ja kuuluu harvoihin voittajiin...
Toisaalta pitäisi esittää huijattua ja tyhmää niille jotka on itse huijannut (tietämättään) mukaan !!
Sponsoreiden nolo tilanne
8
1507
Vastaukset
- yritystoimintaa
perheelle pitää vakuutella, että hyvin menee ja alaisille, että huonosti menee, etteivät ruinaa palkankorotusta. Ja kommarimurojen tapaisille asiakkaille pitää esittää köyhää, etteivät tule kateellisiksi ja lopeta asiointia.
- lautaselta
Niih... kateus se vie kalatkin vedestä. Koettakaa suolinkaiset keksiä muuta toimintaa kuin toisten kadehtiminen...
- Hyviä
lautaselta kirjoitti:
Niih... kateus se vie kalatkin vedestä. Koettakaa suolinkaiset keksiä muuta toimintaa kuin toisten kadehtiminen...
Jos jokin taho jalomielisesti ja pyyteettömästi pyrkii paljastamaan kusetuksen, jossa ilmeisesti tekin menetitte sievoisen summan euroja, niin en aivan noin ikävästi heistä nyt täällä kirjoitelisi.
- kantaan!
Hyviä kirjoitti:
Jos jokin taho jalomielisesti ja pyyteettömästi pyrkii paljastamaan kusetuksen, jossa ilmeisesti tekin menetitte sievoisen summan euroja, niin en aivan noin ikävästi heistä nyt täällä kirjoitelisi.
Minulle on myös aivan mahdoton käsittää...
Miksi muroille kiukutellaan, he sentään ovat ainoa taho joka on penkonut asian perinpohjin. Eikös heidä pitäisi sankareita?
Todennäköisesti jengiä syö se, että olisivat kerkeneet kotiuttaa ilman muroja.. - auttaa jos
kantaan! kirjoitti:
Minulle on myös aivan mahdoton käsittää...
Miksi muroille kiukutellaan, he sentään ovat ainoa taho joka on penkonut asian perinpohjin. Eikös heidä pitäisi sankareita?
Todennäköisesti jengiä syö se, että olisivat kerkeneet kotiuttaa ilman muroja..jos kyseessä on huijaus? Rahat eivät silloin kuulukaan saajalle ja ne tullaan perimään takaisin.
- oikeassa
auttaa jos kirjoitti:
jos kyseessä on huijaus? Rahat eivät silloin kuulukaan saajalle ja ne tullaan perimään takaisin.
olet. No mikähän niitä sitten kiukuttaa? Aika mutulla veikkasin, mutta pakkohan siihen joku syy on olla?
- sanottu
kantaan! kirjoitti:
Minulle on myös aivan mahdoton käsittää...
Miksi muroille kiukutellaan, he sentään ovat ainoa taho joka on penkonut asian perinpohjin. Eikös heidä pitäisi sankareita?
Todennäköisesti jengiä syö se, että olisivat kerkeneet kotiuttaa ilman muroja..että ei pidä tappaa huonojen viestien tuojaa.
Omassa itsessäänhän EI VOI OLLA mitään vikaan, eikä tietenkään omissa päätöksissä - siispä suunnataan viha viestintuojaan, jos viesti ei miellytä!
- joku perheenjäsen
kuitenkin erehtyy leuhkimaan jollekin ulkopuoliselle, kuinka hyvin menee jne. ja tämä kantautuu rahansa menettäneiden korviin. Hankalaa tasapainoilua. Toisaalta takaisinperinnän jälkeen voi olla aika vaikeaa esittää voittajaa edes omalle porukalle...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507961Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662248Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2322149- 1451716
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251231Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511230Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule991118Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65840Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58768Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7737