vähäosaisten ongelmat ja olemassaolon Suomessa? Perkele! Vai pitää sitä kirjoittaa vaan hyväosaisista. Hallitus vaihtoon!!!!!
Haluaako keskusta pääministeri
piilottaa ja peitellä
3117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vain diktatuurissa valtaapitävät yrittävät tukahduttaa vapaata lehdistöä.
Tämä Vanhasen puhe oli luonnollinen jatko hänen puheelleen missä hän kielsi tavallisia kansalaisia kadehtimasta meidän taloudellista eliittiä.
taitaa ottaa pattiin, kun Kanervan naisseikkailuista kirjoitetaankin enemmän, kuin Matin itsensä panopuuhista.
Oli varma konsti Vanhaselta vetää huomio taas itseensä, kun vaatii heikompiosaisia jätettäväksi oman onnensa nojaan. Heitä on sentään satojatuhansia ja jotkut heistä jaksavat vielä lukea lehtiäkin.
Kepulla taitaa olla sama iskulause, kuin kokkareillakin: "Jokainen on oman onnensa seppä". Tarkoittaa suomeksi sitä, että keinoista eikä toisista ihmisistä mitään väliä, kunhan fyrkkaa tulee ovista ja ikkunoista..
oppositiossa.