miks aina ismo? ismohan koitti muuttua,mutta tanja anto kenkää :"< yhyy oon maassa. ismoooooo
ismo :
yhyyyyy
4600
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
parka, kaikki on tän vtun Juulian syytä! Juulialla just tarkotuksena oli saaha Tanja ja Ismo eroomaan! :
syytä, ja se paskiainen ei ole saanut rangaistusta teoistaan.
Ossihan se aiheutti Ismon romahduksen viemällä hänet laittomalle casinolle, missä Ismo pelasi asuntonsa.
Käsikirjoittajat eivät Ossia ole rankaisseet, mutta olen varma, että viimeisellä tuomiolle Jeesus sanoo "Ja sinulta Ossi Puolakka, ovat taivasten valtakunnan ovet suljettu".
Juulia on kanssa aikamoinen kusipää. On vikaa Imossakin, mutta se on vaan niin heikko ihminen, jota ihmiset kohtelee väärin.
Kun Esko Kovero täytti 50 oli Aamulehdessä haastattelu jossa Kovero totesi roolihahmosta Ismosta ja jatuvasta epäonnesta jotenkin näin "Ismo turvautuu liian useasti nyrkkiin, mutta edessä on myös parempia aikoja Ismolle" :)
Ismon haastattelu siinä lehdessä, ja Ismo totesi Esko Koverolla olevan parempia aikoja edessä. Itsestään ei puhunut mitään.