Haluaisin tietää, mitä seurauksia laittomasta nettilatauksesta voi saada? Jos esim, lataan vertaisverkoista suhteellisen pienen määrän musiikkia ja videoita. Sakko? Korvauksia? kuinka paljon?
Kiinni netti latauksesta!
15
490
Vastaukset
- siitä pääset,
et joudu linnaan.
korvauksia sen sijaan tulee satoja tuhansia euroja.- _maglor_
Onko juuri noin paljon korvaukset?
eikö se mene suhteessa siihen, kuinka paljon romua on ladannu? - ...........................
_maglor_ kirjoitti:
Onko juuri noin paljon korvaukset?
eikö se mene suhteessa siihen, kuinka paljon romua on ladannu?että talouselämässä ja sitä kautta yhä enemmän muillakin elämänalueilla toimitaan suuryhtiöiden ja heidän lobbareidensa diktatuurin alla? Demokratiasta ja oikeudenmukaisuudesta voi lukea satukirjoista.
- joutunut maksamaan
satojatuhansia euroja?
- sillai se..
sen ip:osoitteen kuka urkkii sinun ip osoitettasi.
- sillaiko...
ohjelma on?
Jottanansa näkee kuka urkkii ip-osoitetta. - siis sen ip osotteen
sillaiko... kirjoitti:
ohjelma on?
Jottanansa näkee kuka urkkii ip-osoitetta.ja jos haluat tietää kuka sen takana on ja todellisen osotteen ni käytä jotain ip-trace ohjelmaa.
- ookkaan!
Hö hö hö! Ei sellasia ohjelmia ookkaa!
- peerguardianilla
ookkaan! kirjoitti:
Hö hö hö! Ei sellasia ohjelmia ookkaa!
sattuu näkemään. Ota asioista selvää urpo.
- pidät filmiyhtiöt
poissa koneeltasi. http://www.google.no/search?hl=en&q=peerguardian&meta=
- !!!
Ei lataamisesta mitään tule, kun se tapahtuu omaan käyttöön eikä raha liiku.
http://blueapple.mobi/s?sn=ba&bu=5062434&k=fitna - korvauksia joudu
maksamaan, ajattele nyt ite että yhtiöt tarjoavat monimegaisia linjoja ja kuka saatana muka semmosen hankkis että vois lukee nettisivuja kun siihen riittää pelkkä modeemi.
- _maglor_
Eli, jos viranomaisille jää kiinni laittomasta netti latauksesta, rangaistuksena voi olla xxx€ suuruinen sakko?
- edes tuomittu
_maglor_ kirjoitti:
Eli, jos viranomaisille jää kiinni laittomasta netti latauksesta, rangaistuksena voi olla xxx€ suuruinen sakko?
sakkoon nettilatauksesta? Eihän niillä ole edes kait sun tietokonetta, vitustako ne muka todistaa yhtään mitään?
- 5 $
Warner ehdottaa, että 5 $ kuussa olisi sopiva maksu.
http://fin.afterdawn.com/uutiset/arkisto/13429.cfm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1273426Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891209- 94979
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827