Perustuslain 60 §:n mukaan ministerin on oltava rehellinen ja taitava. Kuitenkin viestintäministerimme Suvi Lindén on osoittanut sekä epärehellisyytensä että epäpätevyytensä, mutta on edelleen ministerinä. Onko tämä oikein?
Käy lukemassa adressi ja allekirjoita http://www.adressit.com/suvi_linden
Adressia allekirjoittaessasi voit valita haluatko nimesi näkyvän myös netissä vai ainoastaan lopullisessa paperiversiossa.
Kierrätetään Lindén pois
2
61
Vastaukset
- elluII
Lindén on ilmoittanut, ettei aio erota mielipide-erojen takia. Mielipide-eroista tässä ei kuitenkaan ole kysymys, vaan juurikin tuosta täyttääkö Lindén perustuslain edellyttämän rehellisyyden ja taitavuuden vaatimuksen. Ei todellakaan täytä. Hän on mm. puolustellut perustuslain vastaista lakia... Lue lisää adressista.
- Suvi fani
Suvi on yksi parhaista ja pätevimmistä ministereistä mitä meillä on pitkään aikaan ollut.
Mikä helkatin vainovimma sulla on Suvia kohtaan ?
Kerro yksikin konkreettinen esimerkki siitä koska Suvi on ollut epärehellinen tai epäpätevä.
Työnnä se adressi saunanpesään, jollet parempaa paikkaa keksi. Mulla on kyllä yksi mielessä, mutta en viitsi sitä tässä nyt sanoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä3474401Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1422478Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822096- 1441626
- 261167
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!431150- 321106
- 791041
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein140999Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!338978