tuohon "Hyväksikäytetty" aloitukseen,kun jo tuolla aiemmin ilmaisit siihen halukkuutesi,lue nyt tuo aloitus ,löydät sen kyllä tuolta alempaa.
NEITONI
vastaa nyt
6436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei käytä JT:a hyväksi mitenkään,kaikki on vapaaehtoista.Kenttätyö,lahjoitukset,kukaan ei tiiä niistä muuta kuin sihteeri joka ottaa tunnit ylös.
Ite oon ollu parilla paikkakunnalla tekemäs pikasalia ja henki on tosi hyvä ja valmistunut ajoissa.Toki sen seurakunnan ystävien kontolle jää lainan lyhennykset.Sekin hoidetaan hienosti.. jokainen joka haluaa jotain antaa kuukausittain, tai lainata merkitään lapuille ja laitetaan lahjalaatikkoon,kukaan ei tiiä kenen lappu on.Sitten vanhimmat laskee mikä on tilanne,mihin pystytään
Ja jos "vapaaehtoisia" lahjoituksia ei ole tarpeeksi niin seurakuntalaisia pyydetään lavalta lahjoittamaan lisää vapaaehtoisia lahjoituksia.
otsikoissa,tzuolla alempana eilen tehty aloitus:Hyväksikäytöstä>tuomarinurmiro,käsittelee aivan muuta mitä vastasit.Ole ystävällinen ,mielelläni kuulisin mielipiteesi kyseisestä teemasta.Kiitos!
mutkalle,mutta sehän on tässä oikein malliesimerkki miten jt sotkevat asiat vastaavat kun ei pyydetä ja eivät vastaa kun pyydetään.Eivät ainakaan siihen mitä asia koski.
KYLLÄ TÄSSÄ HYVÄKSIKÄYTÖSSÄ tarkoiteaan seksuaalista hyväksikäyttöä.Lue nyt hyvä Neitoni tuo aloitus ja vastaa siihen.
taju et vanhimmat on samaa seurakuntaa.Ei ne saa palkkaa, ei bonuksia, ihan ku muutkin vaan heillä on enemmän tehtäviä koska ovat luotettavia hengellisesti ja tukena.Ei siellä ruinata mitään,antaa ajan kulua ja kun aika on kypsä se toteutuu
tänään vastannu siihen eri linkistä :)
Ei oo hyväksikäyttöä ja jos joku tulis ilmi,semmonen erotetaan je het