Hei nettikameroista!

Kyselen..-

jos nyt joku on sattumalta nähny leffan 1408, niin siinä se mies käyttää jotain mesen tapaista ohjelmaa, mutta siinä on pelkkää videokuvaa, eli ei tarvi kirjotella. Oisko se sama ohjelma tai joku samantyylinen (jos tiedätte mistä puhun) niin ladattavana jostain? löysin netistä yhden (http://www.livevideo.com) mutta se ei vastaa samaan kysymykseen, tossa etitään seuraa ja käyttäjät on kaikki yli 18v. Haluisin ihan sellaisen koneelle ladattavan tai netissä olevan jonkun muun. :) kiitos vastanneille, paitsi että tää on kyllä varmaan vaikee..

2

544

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarkoitat?

      ymmärsinkö oikein että tarkoitat ihan tavallista videopuhelua?

      jos kyllä, niin onnistuuhan se msn messengerillä myös ja vaikkapa skypellä. linux-puolella taas vaikka ekiga.
      webbikamera ja mikrofoni kiinni koneeseen ja menoksi!

      • edes skybeä

        meillä ihan normaali web kamera ja kuulokkeet jossa mikki ja ei muuta kuin homma pelittämään, tietty kameran mukana tullut cd-piti ajaa koneelle, mut toimii hyvin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      102
      4867
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1354
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1353
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe