kirjastossa kyseinen opus ja olipa varsin mielenkiintoista lukea aikalaisten niin taistolaisuskovaisten kuin toisinajattelijoidenkin kommentteja kyseisestä sekopäisestä ajasta.
Ei voinut välttää mielikuvaa taistolaisuskovaisuuden ja tämän päivän maahanmuuttajauskovaisuuden yhteneväisyydestä. Jos vaihtoi sanan taistolaisuus sanaan mamuilu, olisi kirja kertonut täysiä tosiasioita tästä päivästä ja "mielipidevapaudesta".
Merkille pantavaa on myös se, että paljolti ihan samat entiset(?) taistolaiset ovat nykyään vihreitä mamuvouhakkeita!
Stallari-vihreä Hassihan sitten onkin kommentoinut, että kauheasti yritettiin, mutta onneksi ei onnistuttu (vallankumouksessa?)!
Taistolaisuuden Musta Kirja
4
152
Vastaukset
- mutta nyt
näilla ex-taistolaisilla sekasorron luojilla ja yhteiskuntajärjestelmän kaatajilla on myös porvarikaarti puolellaan, ne kun kuvittelevat saavansa halpaa työväkeä.
Eli tilanne on Suomen kannalta huomattavasti vaarallisempi. - taistolaisuus
ei ole uusiutuva luonnonvara.
Hiljaa hiipuu pois.
Bye, bye. - proxy....
ja niin enirottaa.
- mare.
alkupuolella, helsingissä!
Monta kertaa minulla oli ilo antaa turpiin taistolaishörhöille!
Kerrankin oltiin yksissä bileissä kavereiden kanssa ja siellä muutama pikkukännissä oleva taistolainen rupes saarnaamaan omaa hihhuliuskontoaan. No, kyllä ne hiljeni kun pamautettiin muutamaa turpaan oikein kunnolla.
Hauskinta asiassa oli, että silloinen tyttöystäväni (sukua mm. Adolf Erhnrootille) oli mukana taistolaishörhöjen pieksännässä! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3895892- 805278
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484306- 523921
- 523709
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1623390Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003164Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky503148- 432269
- 492195