Heti uusia wincapita-clooneja

tartu tilaisuuteen.

wincapital oli fiksujen ihmisten tekemä rikos.. narkkarit hyökkää pankkiholviin, nämä leikkii pankkia ja sitten lähtee.

Nyt nousee jatkuvalla syötöllä uusia valuuttakauppa/verkostomarkkinointi yrityksiä. kopioiden hyväksi todettua scriptiä. ja valitettavasti ne ovat laillisia kunnes toisin todistetaan.

3

811

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gabi78

      Siitä voidaan heti puljuja syyttää. Riskit pitää mainita. Ei riitä etttä sanotaan on mahdollinen 100x tuotto. Pitää mainita että kaikki rahat voidaan menettää.

    • ei ole totta

      "Laillinen kunnes toisin todistetaan"
      Ei ole länsimaisen sivistyksen mukaan totuus.

      Esim murhaaminen tai kiristäminen, raiskaus tai varastaminen on laitonta oletusarvoisesti. Ihmisen oletetaan teko tehdessään tietävän syyllistyvänsä laittomuuksiin. Tämä perustuu länsimaisen sivistyksen mukaiseen käsitykseen oikeasta ja väärästä. Ja länsimainen oikeusjärjestelmä olettaa ihmisten harkitsevan ennakkotapausten perusteella itsenäisesti onko joku sallittua vai ei. Ja tästä WinCapitastahan on jos selvät ennakkotapaukset.

      Oikeus vain vahvistaa ja määrää tuomion ihmiselle.

      Eli ei saa sotkea kahta eri asiaa "syytön kunnes toisin todistetaan" ja "laillinen kunnes toisin todistetaan". Kyseessä on kaksi hyvin eri asiaa.

      • tuu kattoo!

        tääl nussitaan pilkkua!

        öhöm. kavallus, petos jne jne jne on länsimaisen sivistyksen mukaan laittomuuksia. MUTTA firma ei ole tehnyt sitä ennenkuin se on tuomarin leiman alla.

        eli jos sinun nussintas pitäisi paikkansa wincap olisi lakkautettu jo alkuunsa koska se oli rikollista :)

        pilkku on viaton , mies anna olla!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      149
      3531
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      137
      1003
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      857
    Aihe