Pojat tekee mitä lystää

ja kansa maksaa

Olen aivan varma, että kokoomukselta ei löydy selkärankaa Kanervan erottamiseen.
Samoin on keskustan laita, Vanhanen olisi syytä myös laittaa vaihtoon.
Olisi todella piristävää ja kansaa seuraaviin vaaleihin innostavaa jos TÖPPÄILYSTÄ myös on seurauksia.

Onko todella näin, että nämä kaksi herraa ovat esimerkki koko suomen kahdesta parhaimmasta ja kyvykkäimmästä miehestä? Eikö heitä parempia ja pätevämpiä (muuhunkin kun naisseikkailuihin) löydy?

Kivaa toki, kun kansa maksaa oikeudenkäynnit ex-heilaa vastaan ja pornotähdille tekstailut -toki nämä ovat pikkurahoja, mutta hyvin periaatteellisia.

Jos on julkisessa virassa, se on 24h/vrk. Sivistysmaissa on tapana erottaa näistä töppäilyistä, jopa henkilöt itse tajuavat erota kun aiheuttavat vahinkoa puolueelleen.

Onneksi on hyvät kaverit saunailloissa. Mitä jos Halonen seuraavaksi tekstailisi linnan puutarhuripojan kanssa ja ehdottelisi kivoja treffejä saunakamariin? Ihan ok, pitäähän tätiä ymmärtää, se on hänen henkilökohtaista vapaa-aikaansa.

7

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Missä Halonen

      Miksei meidän presidenttimme toimi nyt?

      Olisi Haloselta hieno veto, jos kehottaisi sekä Kanervaa ja Vanhasta eroamaan! Kansan tuki olisi taattu 90% yli puoluerajojen ja saisi arvostusta.

      Edes vinkki riittäisi, vaikka herrat ei tietenkään silti eroaisi.
      Miksi Halonen ei sano mitään vaan hyssyttelee!

      • halosta apuun kun

        olette vieneet presitentiltä vallan.KEKKOSELLA OLI VIELÄ VALTAA, HÄN MYÖS KÄYTTI SITÄ.


      • syy...
        halosta apuun kun kirjoitti:

        olette vieneet presitentiltä vallan.KEKKOSELLA OLI VIELÄ VALTAA, HÄN MYÖS KÄYTTI SITÄ.

        Miksi medialle täytyy antaa jonkin verran vapauksia. Sinällään olisi aivan hyvä että jollakin taholla on valtaa yli hallituspuolueiden, koska nykyisin he saavat lain ja riittävän enemmistön puitteissa tehdä mitä vain.


    • veltostahan

      on helppo valuttaa veltto pois.

    • muuta...

      Muutosta tapahtuu kuin äänestysprosentti laskee entisestään. Etenkin Kokoomuksen sarkaa ovat nuoret korkeastikoulutetut ihmiset, jotka eivät missään nimessä ole tyhmiä niinkuin arkadianmäellä näytetään luulevan. Joko äänestetään protestina jotain vihreitä tai jätetään äänestämättä kokonaan.

      • samaa mieltä

        Tuosta olen sama mieltä. Jos Kataiselta ei löydy selkärankaa enempää kun "mua kyrsii".

        Kokoomus tulee menettämään seuraavissa vaaleissa todella paljon koulutettuja naisäänestäjiä. He eivät kannata vasemmistoa, eli todella voivat antaa jatkossa äänensä huvikseen vihreille tai jäädä kotiin.


      • näyttää...
        samaa mieltä kirjoitti:

        Tuosta olen sama mieltä. Jos Kataiselta ei löydy selkärankaa enempää kun "mua kyrsii".

        Kokoomus tulee menettämään seuraavissa vaaleissa todella paljon koulutettuja naisäänestäjiä. He eivät kannata vasemmistoa, eli todella voivat antaa jatkossa äänensä huvikseen vihreille tai jäädä kotiin.

        Velikullat pitävät mieluummin yhtä ja ottavat vaalitappion kuin tekisivät oikein. Kataisesta en ole varma, voi olla myös väkevien taustavoimien painostuksen alla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      52
      5632
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      69
      2701
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      18
      1980
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      37
      1816
    5. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      156
      1808
    6. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1743
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      5
      1508
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1141
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      80
      1129
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      64
      946
    Aihe