Liian ISO likka

jokujokavälittää

Kysyn nyt teiltä kaverini painaa 50-60kg ja hänellä on SHETTIS kaverini ratsastaa sillä ihan ninikuin jollain suokilla shettis on 5 vuotias

Mitä mieltä olette tuosta?

5

932

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siis ihan hirveetä

      Kuheen kamalaa niinQ.

    • naksu-

      Tämä kys. kaverisi alkaa olla jo shettiksen painorajalla. Onko hän miten pitkä ponille? Jos jalat roikkuvat reilusti alle mahan alkaa istuntakin jo kärsiä. Eikö kaverisi voisi ratsastelun sijaan vaikka ajaa ponilla?

    • alkaa

      kaverisi alkaa jo olla varmasti shettikselle liian painava.. olen samaa mieltä kun tuo yksi, jos hän on jo liian pitkä, niin voisi ajaa ponilla, ja jos hän tahtoo vielä ratsastaa, voisi vaihtaa heppaan, jos haluaa vielä jatkaa ponistelua, voisi ajaa, tai vaihtaa isompaan poniin :D mielestäni hän alkaa olla pian jo liian painava shettiksen selkään.

    • jippe

      mielestäni kaverisi on hieman liian painava, jos hän ratsastaa useita kertoja viikossa ponillaan. ja kun poni on suht nuorikin nii ei ole hyväksi sen selälle eikä jaloille, vaikka shettikset ovatkin kestäviä. hyvä paino raja voisi olla n. 40 kg.

    • ansu990

      Sanoista tekoihin, jos oikeasti välität.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      76
      1069
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      784
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      218
      648
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      492
    5. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      468
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      37
      443
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      70
      435
    8. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      409
    9. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      404
    10. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      44
      399
    Aihe