tuulen viemää

butler

terve kaikki Tuulen Viemää-elokuvan ystävät! Tietäisikö joku ihana ihminen kertoa että onko olemassa Tuulen Viemään fanisivuja? Olen etsiskellyt mutten ole löytänyt. Luulisi että niin hienolla elokuvalla olisi jonkinlaiset sivut! :)

8

881

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Max T W
    • Max T W

      Laitoin linkinkin, mutta se jostain syystä poistettiin.

      Googleta Franklymydear, niin löytyy...

      • butler

        Kiitos paljon sinulle!


    • mandalay

      ilmoittautuu, yksi elokuvahistorian parhaimpia elokuvia! Fanisivuista en tiedä mitään mutta luulisi ainakin Vivien Leighin ja Clark Gable kuvia elokuvasta löytyvän netistä?

    • fanisivuja

      löytyy, olethan googlettanut leffan alkuperäisellä nimellä :-) Suomalaisista sivuista en tiedä....

    • spinaltina

      fanisivuista en tiä, mutta kiitos yle, teemalta on tullut NIIIIIIN hyviä elokuvia kuten tämä kyseinen TUULEN VIEMÄÄ. sais tulla tänäkin vuonna, kattelisin kyllä! aattelin urakakseni ottaa oikein luettavaksenikin sen satumaisen, mutta ankaran tarinan.

    • ei voi muuta sanoa

      kuin taa-taa. Etkö googlea osaa käyttää/ englantia.

      • clark gable

        Etsipä vivien leigh sivustoilta niin sieltä löytyy pilvin pimein myös hyvin erikoisia kuvia esim Tuulen viemän valmistuksesta, pukujen sovittelusta ja kaikkea sellasta.

        En nyt muista tähän hätään sivujen osotteita, mutta vivienleigh.com, the essence of vivien ja puolalainen loistava sivusto, näistä vinkeistä kun etsit niin löytyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      110
      3622
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      282
      2476
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2150
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      43
      1921
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1689
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      100
      1162
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      65
      1047
    8. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      970
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      77
      917
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      902
    Aihe