Kanerva huono

Ministerin on oltava moraalinen esikuva. Minua ei Kanervassa todellisuudessa ärsytä mikään. Hän vain teki lapsellisen virheen. Luulin häntä aikaansaamattomaksi plösöksi, mutta hän sai paljon aikaan.
6166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

esimerkillisyys

Äänestä

hän on myös naisten asialla, joten Suomea ei voi edustaa henkilö, joka tekstailee seksityöläiselle. Jokainen tietenkin tekee omat valintansa.

Äänestä
  • tällaiset roolimallit. Niin kuin sanottu, Kekkonen oli ovelampi, eikä jäänyt kiinni ja se oli Suomen pelastus.

    Äänestä

Auervaara tyypit ovat aina naisia viehättäneet. Minkäs ne sille mahtaa. Luonnonvalinta toimii..
RUMAT MENKÄÄ KALJALLE

Äänestä
  • silti suvaitsevaisuuden, oman inhimillisen puolen ja moraalin eli ns. omantunnon, kaikkien osa-alueiden on oltava kirkkaita median syöttämien mielikuvien myllerryksessä.

    Äänestä

  • päät. Esikuvat antavat sen kuvan, että ihanteena ihmisellä olisi maksullinen seksi. Vapaan rakkauden sukupolvi on vielä enemmän sekaisin. Olen sitä mieltä, että Kekkonen vasta oli rasvainen äijä, mutta onneksi osasi pitää pimeät puoletr piilossa, koska oli aikanaan muulla tavoin tärkeä henkilö. Ei toisaalta mikään esikuva, mutta osasi esittää sitä, koska tiesi mihin ihmisen pitäisi pyrkiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


esikuva possuille kirjoitti:

Ministerin on oltava moraalinen esikuva. Minua ei Kanervassa todellisuudessa ärsytä mikään. Hän vain teki lapsellisen virheen. Luulin häntä aikaansaamattomaksi plösöksi, mutta hän sai paljon aikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu