Jossain välissähän uutioitiin, että vahingonkorvausvaatimuksia voi kirjallisesti tehdä Sampolle. Itseltäni katosi noin huntti ja nyt haluan tehdä asiasta mahdollisimman pian vahingokorvausvaatimuksen. Minne tämä vaatimus kannattaisi toimittaa? Kannattaako ottaa yhteys suoraan viranomaisiin? Rata? Poliisi?
vahingonkorvausvaatimukset minne?
rahaa viety tililtä!
3558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos sinulta on oikeasti ja ihan varmasti kadonnut rahaa pankin tililtä, niin on syytä ilmoittaa asiasta rahoitustarkastukselle.
http://www.rahoitustarkastus.fi/fin
Kiitos. Tuo sivu näyttääkin juuri sellaiselta, että kannattaa ehkäpä tuota väylää käyttää. Enkä ole ainoa jolla on vastaavanlaista probleemaa. Eilen kun siirsin loput rahani turvaan toiseen pankkiin, niin keskustelin muidenkin kanssa joilta oli viety rahaa.
Voisiko kuitenkin tapauksessasi olla kyse esim jonkun tilisiirron viivästymisestä? Sampo-pankin sählingissä moni tapahtuma voi olla myöhässä. Myös tekevät uusia tietokoneajoja, että joku virhe voi teoriassa vielä korjaantuakin.
Mistä vaan tiliasiasta saat tositteen, niin ota ja säilytä.