Tuomiojaa otti sydämestä ja kävi Ile sääliksi.
Tuomioja empatisoi
Kanervaa
3103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuomiojan ja Kanervan menneitä touhuja katsoessa on vaikea päättää kumpi oli enemmän rähmällään Itään.
Aika kultaa muistot ja toveria ei jätetä. Hyvä että Kanerva jätti paikkansa, panee miettimään oliko hänen nimityksensä alun alkaenkin järjestetty vain Halosen ja demarien miellyttämiseksi, siinä toivossa että hän mokaa ja tilalle voidaan myöhemmin nimittää aidosti länsimielinen Stubbin kaltainen poliitikko. Mikäli näin on, ei voi kuin kiitellä Kataisen pelisilmää.
Kauheeta paskaa levittelet.
Kanerva otettiin hallitukseen, koska hallitusta muodostettaessa oltiin pihalla nykymaailmasta. Myöhemmin kävi pääministerillekin ilmi, ettei Kanervalla ole niitä taitoja, mitä hänellä kuviteltiin olevan, mutta ei sillä sitten enää ollut väliä.
"Kanerva otettiin hallitukseen, koska hallitusta muodostettaessa oltiin pihalla nykymaailmasta."
Tätä pahempaa kukkua ei tällä palstalla olekaan esitetty pitkään aikaan. Et kai yritä vihjailla, että vasemmistolla olisi muka ollut parempi taju "maailman menosta", kuin nykyhallituksella? Vanhasen omista touhuista päätellen hän on viimeinen henkilö tajuamaan ovatko Kanervan taidot riittävät vai eivät.