Hyvät maajussit kun tulette pelloilta, niin voisitteko katsoa taaksenne ettei tulisi savea oikein tielle. Meinasin ajaa ojaan sen vuoksi kun oli niin liukasta sateen jäljiltä savi. Kiitos!
Alanurmontie
autolla luistellut
7443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
meinaakko että niitten pitääs ruveta traktorinsa putsaamaa aina kun pellolta tuloo..
tie liikennelaki sanoo; joka sotkee siivoaa. Sotkija korvaa myös aiheutuneet vahingot
lenkkeeliä akka,joka kerää rekkareita.Ota luuta käteen ja lakaase tiä sullahan on aikaa.Saat samalla hyötyliikuntaa.Muutenkinhan sä sitä tietä omit,hoida ny paskat pois tieltä.
Eikö se lenkkeilijä kävele. Aloittajahan autoili, joten nyt taisi arvon maajussilla mennä pasmat sekaisin.
autooliaa ohojannukkaan lakaisuhommiin vaan sitä akkaa ,joka täälä aina marmattaa ,vaan kuka tietää vaikka sama akka siinä autollakin huristelis.Mä en kyllä omista yhtään maata,asunkin kerrostalos vuokralla asumistuen ansiosta.Mitäs sä maajussia haukut?Sulla taitaa vellit keittää yli.
Meidän perheessä ei keitellä velliruokia. Jos sanan puuttuessa muuten lehmätkin lentäisi.
puutteita???