Tampereella

Koukkuniemen hoitokodissa on hoitajien lääkkeiden käyttöä voitu rajoittaa suuremman henkilöstö määrän avulla. Suuremmalla porukalla tietenkin jako-osuus on pienempi pekkaa päälle. Asukkaana oleva "Late" kiteytti hoitajien olevan huomattavasti terveempiä ja vähemmän harhaisia.
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koukkuniemi on vanha nimitys poliisien tavalle heittää rikolliset lusimaan mielisairaalaan. Ja sellainen on yleisesti ollut meininki Suomessa jossain vaiheessa, osaa kertoa vanha Kommunisti. Vaan tuskin on moista meininkiä enää Suomessa, vaan toivoa sopii kuitenkin, että saan edes Kansaneläkkeen, joka on toki parempi, kuin olla epärehellinen ja filunki. SALUT

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hynyn raportti kirjoitti:

Koukkuniemen hoitokodissa on hoitajien lääkkeiden käyttöä voitu rajoittaa suuremman henkilöstö määrän avulla. Suuremmalla porukalla tietenkin jako-osuus on pienempi pekkaa päälle. Asukkaana oleva "Late" kiteytti hoitajien olevan huomattavasti terveempiä ja vähemmän harhaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu