ONNEKSI ON YSTÄVIÄ!!!!

PÄHKÄILIJÄ ILMAN NIMIMERKKIÄ!

Olen vilpitön ravipelien ystävä ja useimmiten ehdin puntaroimaan pelaamieni kohteiden hevosia. Tämän päivän V-5sta en ehtinyt sen kummemmin katselemaan, joten jätin pelaamatta. Mutta vanha kaveri soitti Vermosta ja pyysi paikalle. En pystynyt millään lähtemään, joten pyysin jotain vihjeitä. Ehdin kotiini klo 19.02, joten tuli kiire avata kone ja alkaa pelaaminen kaverin vihjeillä netissä. Sain V5sen iskettyä sisään ja Totolle kaksarinkin 1/13 50llä. Huhhuh, ja se osui. Kaveri sanoi, ettei suosikilla, nro % ole mitään asiaa näissä kispoissa. Uskoin, ja se kannatti. Hyvä NO NIIN NO!!!! ja hyvä ALICE LAUKKO!!!!! ja taustavoimat. ja kiitos Bygmestari oivasta vihjeestä! Kaksarin kerroin oli 14,45, joten putsia tuli, ja iloisesti. Toivotaan, että muutkin kohteesi osuvat.
Lähtö V52: 1, 11, 6,3, Tätä kirjoittaessani Nro 3, Charlston voitti ja 6 Last American tuli toiseksi ja kaksarikerroin 10,84. Huhhuh. Panos ekan lähdön voiton jälkeen 100.
Seuraavaan lähtöön kaverini ehdottaa hevosia 1,2,3,4,9,10,12 ja 8. Suositteli pelaamaan 10 Lennoxia vahvasti.
Seuraavassa kaksari 1/7 oli peli, mutta ilmoitti varmistavansa puhelimella myöhemmin.
Vikan V5-kohteen kaveri pelaa Nron 5 kautta ja muistutti Peckhamista. Pelituureja kaikille. Ja Pitkävetoja harkitseville kaverini piutää Liverpoolia Nordeana. Harkitkaa sitä.

3

521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KAVERIN PETSELLÄ PELAAVA!!!

      Annoin kaverin vihjeenä kaksariin LENNOXIA. Hätäpäissäni annoin idealle väärän nr:on. Sorry. Mutta Kaikki LENNOXIA suosikin kanssa pelanneet saivat hyvän tilin. Onnea kaikille!!!

    • kun seuraava

      lähtö 6 kusi heti kun ei ollut tullut maaliin ennen kirjoittamista, näitä jälkipeli juttuja on kirjoitettu ennenkin ne ei tahdo purra lukijoihin.

    • vinkkivili

      Vanhan kaverisi kannattaa laittaa vihjepulju ja pelisivut heti pystyyn, kaverissa on jumal**** ainesta. Ei siihen moni pysty, edes lähdön jälkeen saamaan osumaa. Voi taivas mistä näitä aina sikiää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      113
      4268
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      33
      3237
    3. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2433
    4. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      208
      1465
    5. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      210
      1076
    6. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      158
      1059
    7. Ihana M nainen

      Ihana M nainen. Nainen kuin unelma.
      Ikävä
      68
      1014
    8. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      21
      926
    9. En elä täällä vaan oikeassa elämässä

      Jos ihmissuhde kaatuu siihen, mitä täällä palstalla kuvitellaan ja väännetään, silloin ongelma ei ole minussa vaan luott
      Ikävä
      127
      792
    10. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      60
      755
    Aihe