ONNEKSI ON YSTÄVIÄ!!!!

PÄHKÄILIJÄ ILMAN NIMIMERKKIÄ!

Olen vilpitön ravipelien ystävä ja useimmiten ehdin puntaroimaan pelaamieni kohteiden hevosia. Tämän päivän V-5sta en ehtinyt sen kummemmin katselemaan, joten jätin pelaamatta. Mutta vanha kaveri soitti Vermosta ja pyysi paikalle. En pystynyt millään lähtemään, joten pyysin jotain vihjeitä. Ehdin kotiini klo 19.02, joten tuli kiire avata kone ja alkaa pelaaminen kaverin vihjeillä netissä. Sain V5sen iskettyä sisään ja Totolle kaksarinkin 1/13 50llä. Huhhuh, ja se osui. Kaveri sanoi, ettei suosikilla, nro % ole mitään asiaa näissä kispoissa. Uskoin, ja se kannatti. Hyvä NO NIIN NO!!!! ja hyvä ALICE LAUKKO!!!!! ja taustavoimat. ja kiitos Bygmestari oivasta vihjeestä! Kaksarin kerroin oli 14,45, joten putsia tuli, ja iloisesti. Toivotaan, että muutkin kohteesi osuvat.
Lähtö V52: 1, 11, 6,3, Tätä kirjoittaessani Nro 3, Charlston voitti ja 6 Last American tuli toiseksi ja kaksarikerroin 10,84. Huhhuh. Panos ekan lähdön voiton jälkeen 100.
Seuraavaan lähtöön kaverini ehdottaa hevosia 1,2,3,4,9,10,12 ja 8. Suositteli pelaamaan 10 Lennoxia vahvasti.
Seuraavassa kaksari 1/7 oli peli, mutta ilmoitti varmistavansa puhelimella myöhemmin.
Vikan V5-kohteen kaveri pelaa Nron 5 kautta ja muistutti Peckhamista. Pelituureja kaikille. Ja Pitkävetoja harkitseville kaverini piutää Liverpoolia Nordeana. Harkitkaa sitä.

3

554

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KAVERIN PETSELLÄ PELAAVA!!!

      Annoin kaverin vihjeenä kaksariin LENNOXIA. Hätäpäissäni annoin idealle väärän nr:on. Sorry. Mutta Kaikki LENNOXIA suosikin kanssa pelanneet saivat hyvän tilin. Onnea kaikille!!!

    • kun seuraava

      lähtö 6 kusi heti kun ei ollut tullut maaliin ennen kirjoittamista, näitä jälkipeli juttuja on kirjoitettu ennenkin ne ei tahdo purra lukijoihin.

    • vinkkivili

      Vanhan kaverisi kannattaa laittaa vihjepulju ja pelisivut heti pystyyn, kaverissa on jumal**** ainesta. Ei siihen moni pysty, edes lähdön jälkeen saamaan osumaa. Voi taivas mistä näitä aina sikiää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1631
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1061
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      964
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      922
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      916
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      810
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      268
      795
    8. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      765
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      732
    10. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      342
      731
    Aihe