Olen vilpitön ravipelien ystävä ja useimmiten ehdin puntaroimaan pelaamieni kohteiden hevosia. Tämän päivän V-5sta en ehtinyt sen kummemmin katselemaan, joten jätin pelaamatta. Mutta vanha kaveri soitti Vermosta ja pyysi paikalle. En pystynyt millään lähtemään, joten pyysin jotain vihjeitä. Ehdin kotiini klo 19.02, joten tuli kiire avata kone ja alkaa pelaaminen kaverin vihjeillä netissä. Sain V5sen iskettyä sisään ja Totolle kaksarinkin 1/13 50llä. Huhhuh, ja se osui. Kaveri sanoi, ettei suosikilla, nro % ole mitään asiaa näissä kispoissa. Uskoin, ja se kannatti. Hyvä NO NIIN NO!!!! ja hyvä ALICE LAUKKO!!!!! ja taustavoimat. ja kiitos Bygmestari oivasta vihjeestä! Kaksarin kerroin oli 14,45, joten putsia tuli, ja iloisesti. Toivotaan, että muutkin kohteesi osuvat.
Lähtö V52: 1, 11, 6,3, Tätä kirjoittaessani Nro 3, Charlston voitti ja 6 Last American tuli toiseksi ja kaksarikerroin 10,84. Huhhuh. Panos ekan lähdön voiton jälkeen 100.
Seuraavaan lähtöön kaverini ehdottaa hevosia 1,2,3,4,9,10,12 ja 8. Suositteli pelaamaan 10 Lennoxia vahvasti.
Seuraavassa kaksari 1/7 oli peli, mutta ilmoitti varmistavansa puhelimella myöhemmin.
Vikan V5-kohteen kaveri pelaa Nron 5 kautta ja muistutti Peckhamista. Pelituureja kaikille. Ja Pitkävetoja harkitseville kaverini piutää Liverpoolia Nordeana. Harkitkaa sitä.
ONNEKSI ON YSTÄVIÄ!!!!
PÄHKÄILIJÄ ILMAN NIMIMERKKIÄ!
3
521
Vastaukset
- KAVERIN PETSELLÄ PELAAVA!!!
Annoin kaverin vihjeenä kaksariin LENNOXIA. Hätäpäissäni annoin idealle väärän nr:on. Sorry. Mutta Kaikki LENNOXIA suosikin kanssa pelanneet saivat hyvän tilin. Onnea kaikille!!!
- kun seuraava
lähtö 6 kusi heti kun ei ollut tullut maaliin ennen kirjoittamista, näitä jälkipeli juttuja on kirjoitettu ennenkin ne ei tahdo purra lukijoihin.
- vinkkivili
Vanhan kaverisi kannattaa laittaa vihjepulju ja pelisivut heti pystyyn, kaverissa on jumal**** ainesta. Ei siihen moni pysty, edes lähdön jälkeen saamaan osumaa. Voi taivas mistä näitä aina sikiää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1134268Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja333237Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12433KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2081465Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j2101076Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1581059- 681014
Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka21926En elä täällä vaan oikeassa elämässä
Jos ihmissuhde kaatuu siihen, mitä täällä palstalla kuvitellaan ja väännetään, silloin ongelma ei ole minussa vaan luott127792- 60755