Miks ei poliisi tee mitään?

Näitä juttuja kun lukee, niin ihmetyttää miks ei poliisi ota näitä Ristoja ja Hannuja kiinni? Ei kai se nyt kovin hankala oo saada niitä, jos kerra tiedetään että ne on siellä pattayalla? Vai mikä tässä maksaa? eikö valtionkin ois hyvä näyttää mitä täällä hyväksytään?
101302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Joo taitaa olla turha puhua La**an tai Kuo**on tai hal**an sponsseista täällä netissä kun virkavalta ottais kiinni pääjehut niin lähtis asia selviämään...

Äänestä

Suomen poliisi on tunnetusti kovin kädetön näissä asioissa, eihän täällä muuten juhlisi kaikki huijarit. Ei Jussilakaan olisi muuten esitellyt otsikoissa omaisuuttaan ollessaan samaan aikaan valtiolle velkaa satoja tuhansia.

Minä olen onnellinen kun näin yöllä tänne avataan uusi ketjuu enää 15min välein samasta asiasta. Päivällä niitä tulee kahta yhtä aikaa joka minuutti.

Äänestä

on

50 000 000

-

suomen sijottajien

xx euroa.

Noilla saa niin monta verraria, että ne menee yhteensä melkeen valonnopeutta.

Äänestä

Kuinkahan kävi tälle Multipokerin johtajalle lopulta?
Toisen entisistä Multipokerin johtajista, jotka ovat etsintäkuulutettuja törkeästä veropetoksesta epäiltyinä, kerrotaan eilen kävelleen vapaaehtoisesti poliisin puheille. Mies kieltää syyllistyneensä rikokseen. Toinen etsintäkuulutetuista ex-johtajista piileskelee Thaimaassa

Äänestä

Thaimaalla ei ole luovutussopumusta Suomen kanssa. Siellähän kököttävät, jos paikallishallinto näin haluaa. Ei KRP kuitenkaan mikään Mossad ole.

Äänestä
  • kun laittaa thaimaahan huhun liikkeelle että porukassa on pedoja niin paikalliset listii koko köörin.

    Äänestä

  • ....

    Äänestä

Ensin pitää tutkia ja sitten vasta hutkia... tosin jos huomioi mikä on tuomioiden yleinen linja Suomessa niin voivat päästä 24h täysihoidolla samalla kun rahat ovat kiltisti odottamassa siellä pattayalla.

Äänestä

Juuri siksi kun mitään laitonta ei ole Wincapitan osalta tapahtunut. Muutama tuhat ihmistä päätti vain ottaa riskin ja hypätä tuntemattomaan...uskoa unelmaan ja näpäytyksen voimaan. Juuri siksi kultaseni ei hälytetä Interpollareitakaan!

Äänestä
  • Mistäs sinä tiedät onko tapahtunu rikosta vai ei?Sopimus kai se on suullinen sopimuskin. ja ei iihmisiä saa johtaa harhaan, se on kyllä laitonta, ja onko ees ollu mitään valuuttakauppaa??? Tuskin se KRP ihan turhaan teitin videoita tutkailee...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmetyttää kirjoitti:

Näitä juttuja kun lukee, niin ihmetyttää miks ei poliisi ota näitä Ristoja ja Hannuja kiinni? Ei kai se nyt kovin hankala oo saada niitä, jos kerra tiedetään että ne on siellä pattayalla? Vai mikä tässä maksaa? eikö valtionkin ois hyvä näyttää mitä täällä hyväksytään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu