Nimettömyys

Adventistien nimettömyys vie uskottavuutta adventtitotuudelta?
6154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

on muuta kuin pelokkuutta ja uskottomuutta ja uskottavuuden puutetta.

Äänestä

on ilmiselvästi vastaus joko:

He pelkäävät toisiaan.

Heillä ei ole puhtaat jauhot pusissa.

Siten kuvittelevat saavansa kirjoitella mitä sattuu Ellenin nimissä.

Uskon kuitenkin tuon keskimmäisen kohdan olevan eniten lähellä totuutta.
Täälläkin eniten melua pitävä tyyppi ei uskalla edes minulle laittaa sähköpostilla henkiklökohtaista viestiä ja nimeään.Pelkää kait sitä mitä tapahtuisi sen jälkeen.Niin monesti ovat täällä meidän kulmilla saaneet huomautuksia toilailuistaan.

No,onhan se ymmärrettävää että ottaa päähän kun alhaiseksi maan matoseksi kutsuttu paljastaa mitä raamattu sanoo esim.vanhimman tehtävästä seurakunnassa.Täällähän ei toteudu mikään vanhimman tuntomerkeistä seurakuntatasolla.Päin vastoin.Kaikki tapahtuu käänteisesti.
Kaikki ovat alhaisia valehtelijoita ja petoksen harrastajia.Ovat niin omaksuneet sen roolin etteivät itse edes enää huomaa mikä on totta ja valhetta.
Ja sellaisetko perisivät Jumalan valtakunnan?

Äänestä
  • kysyisin vaatimattomasti että nouseeko siitä jotenkin oma minä kun toisista kirjoittelee paheksuvasti vaikka olisivat tosiakin, minä en näe siinä mitään hyötyä olevan itselekkään, vai onko ?

    Äänestä

  • Allu kirjoitti:

    kysyisin vaatimattomasti että nouseeko siitä jotenkin oma minä kun toisista kirjoittelee paheksuvasti vaikka olisivat tosiakin, minä en näe siinä mitään hyötyä olevan itselekkään, vai onko ?

    Keitä nämä ovat?

    # Tyhmät, aivottomat, lahopökkelöt eli toisinsanoen saatanalliset ihmisrauniot vihaavat totuutta yhdessä johtajansa, saatanan, kanssa. #

    Äänestä

  • tiedät kirjoitti:

    Keitä nämä ovat?

    # Tyhmät, aivottomat, lahopökkelöt eli toisinsanoen saatanalliset ihmisrauniot vihaavat totuutta yhdessä johtajansa, saatanan, kanssa. #

    ketä he ovat en ole kiinostunutkaan tietämään, sinä varmaan tiedät enempi kun olet siellä lähempänä heitä kuin minä.
    Kyllä sinulla olikin tosi paljon lähimmäisen rakkautta vihamiehillesi, jatka tuota niin saat kirkkaamman kruunun.

    Äänestä

Olen seitsemän päivän adventisti (adventismissa
seitsemällä tarkoitetaan seitsemää viikonpäivää)
ja teen parannuksen tässä tunnettavuusasiassa.
Kun meitä adventisteja noin julkisesti moititaan
henkilöllisyyden suojaamisesta.

Olen Antti Kantola ja nimimerkkini tulee olemaan
AnttiVKantola.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi häpeätte kirjoitti:

Adventistien nimettömyys vie uskottavuutta adventtitotuudelta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu