Tilasin netistä levyjä ja maksoin Sampo -pankista levyt. Rahat lähti tililtä, mutta eivät ilmeisesti saapuneet levymyyjälle. Onko muilla vastaavia ongelmia Sampon kanssa, eli rahat ovat "matkalla" jo neljättä päivää?
Sampo ja nettitilaus
Samposta maksanut
5399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
... joillakin on ollut ;-)
Onnea selvittelytyöhön!
Puolitoista viikkoa on ollut päälle huntti matkalla. Tämä sekoilu asiaton ja epäammattitaitoinen asiakaspalvelu ongelmaa selvitettäessä johtivat pankin vaihtoon. Suosittelen sinullekin! Ei tuollaista tarvitse Suomessa kestää. Onhan täällä vakaita ja tasapainoisiakin pankkeja.
LUE ehdoista toimitusaika, usein on alkaen 3 vrk.
joka on hämäystä.
Lapsemme piti internetkauppa aikoinaan, oli hieno nimi, kukaan ei tiennyt että sitä pitää 4
ja 12-17v ikäistä.
hekin tekivät vain jatkotilauksen aina toiseen yritykseen,
joskus jos hyvin kävi eli tekivät seuraavana viikonloppuna tilauksia, sai pian,
joskus meni kauankin,
koska tekivät tilauksia vain 2 viikon välein.
ELI usein on välitysfirmoja, jotka välittää seuraavaan ja tilaa levyjä 2 viikon välein, omiin tilauksiinsa, eli tilaus voi kestää.
Nettifirmasta olen tilannut 10 kertaa ennenkin ja hyvin toiminut. Tällä kertaa en vain ole saanut edes tilausvahvistusta, joka tulee sähköpostiin heti matksettua tille.
Te jotka olette vaihtaneet pankkia, kuinka kävi "matkalla" olelleelle rahalla?
Itse pyöritän nettikauppaa ja Sammon kautta tulevat maksut kyllä tulee ajallaan, mutta tiedot maksusta (maksaja, viitenumero) ilmestyy vasta 2-3 päivän päästä, kun ovat ne saaneet käsin korjattua. Se aiheuttaa viivästystä maksun kohdistuksessa.