Saarnapönttöihin alkaa kuolemaan

...niitä, jotka eivät ole oikeasti uskossa, tai ainakin etsivät maallista enemmän kuin Jumalan tahtoa. Heitä on varoitettu.

Näin oli Jumala sanonut earthquake Kellylle, kun hän oli taivasmatkalla. Yliluonnollista -ohjelma TV 7:ssä.
6231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onpa nuita valehtelijoita ennenkin maailmassa elänyt ja kas kummaa, kuolee heistää jokainen. :)

Äänestä
  • .............

    Äänestä

valittaa äiti maa

Äänestä

mitään rajaa miten paljon uskonnon nimissä voi valehdella ja petkutttaa, kiinni ei koskaan jää ja aina joku uskoo.
Joudun nyt lopettamaan koska käyn taivaassa aina lauantai-aamuisin klo 10.

Äänestä

Tosiasiahan on, jotta tuokin yksi "saarnaaja" vain paljasti omat pahat ajatuksensa suurelle yleisölle yhdellä kertaa. Elikä, hänen mielestään joidenkin saarnaajien pitäisi kuolla saarnapönttöhin. Ja tuosta voi päätellä itse kukin vaikkapa vain täysin itsellisesti, ettei hänen saarnojensa ja puheidensa kuuntelu ole hyväksi ihmiselle enää ollenkaan! Jumala, Luojamme ei lähetä tuollaisia murhaviestejä laisinkaan, mutta valehtelija kyllä päästelee ilmoille jota ihmeellisenpiä satuja ja sepityksiä, toinen toistaan hullunpia.
Eikä suinkaan yksikään ihminen voi tehdä nykyään "taivasmatkoja", kas kun sellaisia ei ole tehtävissä enää ollenkaan. Tosin, perkelehän se vie ihmisiä yläilmoihin näyttääkseen mitä kaikkea
saa hallintaansa ja omistukseensa kun vain häntä tottelee! Mutta oikein uskova ihminen kyllä tottelee Luojaansa, taivaallista Isää kaikessa, ja on vain hänelle kuuliainen ja antaa ihmisen Pojan, Kristuksen olla paimenenaan, eikä suinkaan joidenkin harhanäkyjen ja/tai harhakuulojen vallassa olevan pöpipään. Jumala eräänkin kerran sanoi "Uudeksi minä teen kaiken"! Ja kas, te jotkut ette sitä uutta näe, vaikka se seisoisi teidän nenänne päällä! Olette te niin umpísokeita!
Kristus varoitti näistä nykyajan antikristuksista jo aikoinaan suureen ääneen, ja se varoitus on edelleenkin täysin pätevä. Ottakaa se kuuleviin korviinne, niin saatte elämän elettäväksenne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vesa kirjoitti:

...niitä, jotka eivät ole oikeasti uskossa, tai ainakin etsivät maallista enemmän kuin Jumalan tahtoa. Heitä on varoitettu.

Näin oli Jumala sanonut earthquake Kellylle, kun hän oli taivasmatkalla. Yliluonnollista -ohjelma TV 7:ssä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu