ic-sairastavia?

man full of piss

Olen 30v mies ja etsin muita ic:ta sairastavia ihmisiä keskustelemaan kanssani asioista. Ihan vaan keskusteluun ja ois kiva tavatakin ehkä myöhemmin ja jakamaan taakkaa, sillä tän asian kanssa ei oo helppo elää, varsinkin pahimpina päivinä. Muutama hassu kysymys tässä alkuun.

1. Mitä puolisosi ajattelee sairaudestasi vai onko tämä tauti estänyt pariutumistasi?
2. Miten kerroit puolisollesi/kumppanillesi tästä?
3. Miten olet muuttanut elintapojasi vai oletko muuttanut niitä, taudin diagnoosin jälkeen?
4. Ruokavalio ja alkoholi?
5. Mistä ostat tena for men vaippojasi ja saako niitä tilattua mitenkään huomaamattomasti kotiin?

Kai on reilua itse vastata edellämainittuihin kysymyksiini!

1. Ei ole puolisoa tai kumppania, jolle kertoa. Estänyt on pariutumistani ehdottomasti.
2. ohi
3/4. Alkoholin olen jättänyt lähes vallan poies. Mausteisia ruokia yrittänyt vähentää. Aikalailla joskus joutuu miettimään sosiaalisia tilanteita ja toisinaan tulee vältettyäkin niitä, jos joku vaikka huomaa vaippani tms.
5. Lähiseudun terveystarvikeliikkeestä ostan ja saakelisti nolottaa joka kerta niitä hakea sieltä.

6

2145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No joku nainen

      Tuohon vitoseen vastaan, että tilaan vaipat netistä. En varmasti menisi niitä lähikaupasta ostamaan.

      Tai nyt oon ollut reissussa niin oon ostanut isommalta paikkakunnalta marketista.

      Tena on älyttömän kallis, merkki maksaa. Nyt ostin ihan Lidlistä ja ajattelin kokeilla noita inkosuojia, kun terveyssitet siellä ainakin on olleet ihan hyviä. Ja tosi paljon edullisempia kuin muualla.

      • No joku nainen

        Tulipa testattua tuo Lidlin inkosuoja. Ihan hyvin imee, mutta on kyllä raivostuttava haju (pitäisi kai olla tuoksu) niissä. Jotain aloe veraa lisätty melko reippaasti. Kuitenkin 12 kappaletta alle kolme euroa, joten saa kelvata.

        Joskus öisin käytän myös ihan vaan lasten vaippoja. Nehän imee tosi hyvin, kääntelen vain teipit niin, etteivät hankaa ihoa.

        Noloahan se on lastenvaippoajakin ostaa, kun ei ole edes tuttavapiirissä pikkuisia, että kyläkaupasta en niitäkään osta. Mutta ovat myös edullinen vaihtoehto. Olo tosin on josus todella nolo, kun niissä on kaikenlaisia lehmän-, pallon- ja muita lapsellisia kuvia.


      • man full of piss
        No joku nainen kirjoitti:

        Tulipa testattua tuo Lidlin inkosuoja. Ihan hyvin imee, mutta on kyllä raivostuttava haju (pitäisi kai olla tuoksu) niissä. Jotain aloe veraa lisätty melko reippaasti. Kuitenkin 12 kappaletta alle kolme euroa, joten saa kelvata.

        Joskus öisin käytän myös ihan vaan lasten vaippoja. Nehän imee tosi hyvin, kääntelen vain teipit niin, etteivät hankaa ihoa.

        Noloahan se on lastenvaippoajakin ostaa, kun ei ole edes tuttavapiirissä pikkuisia, että kyläkaupasta en niitäkään osta. Mutta ovat myös edullinen vaihtoehto. Olo tosin on josus todella nolo, kun niissä on kaikenlaisia lehmän-, pallon- ja muita lapsellisia kuvia.

        Kerro ihmeessä lisää, mistä täältä netistä tilaat noita vaippoja ja millasissa paketeissa ne tulee, suoraan kotiin vai postiin pakettina? Mikään ei oo niin noloo ku kotiin kannettais kauheeta tena pakettia!


    • montle

      Hei

      Tiedoksi kaikille joilla on lievää tai keskivaikeaa karkailua, voisivat ottaa yhteyttä minuun niin voin kertoa tavallisen näköisistä housuista joihin on sisään ommeltu vaippa ja ovat konepestäviä joten tulevat edullisemmaksi käyttää kuin kertakäyttöiset.
      Ei tarvi hävetä kun ostaa nämä tuotteet.

      • man full of piss

        Kyllähän tuokin kiinnostaa. Onko kuvia, esitettä?


      • montle
        man full of piss kirjoitti:

        Kyllähän tuokin kiinnostaa. Onko kuvia, esitettä?

        Moi

        laita osoiteesi: [email protected]


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2405
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      845
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      790
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      670
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe