Kaikissa tilanteissa sinä ja minä kannatamme aina Natoa. Me olemme länsimielisiä.
Paholainen sielun vihollinen salamurhaaja ei hyväksy demokratiaa ja ihmisoikeuksia. Se tappaa vaikka turhaa laittaa rauhanmerkin sen kiroukseksi ja kumartaa vääryyttä.
Minä ja sinä hyväksymme länsimaiset ihanteet ja tuemme aina Natoa. Sinä ja minä viemme Natoa eteenpäin yhdessä kaikkien ihmisten puolustamiseksi pahalta.
Kannata aina Natoa
4
223
Vastaukset
- Myös Stubb kiva
Mitä enemmän Natoa pohtii, sitä enemmän siitä tykkää. Tuntuu niin hyvältä, kun saatiin länsimielinen ulkoministeri. Tykkään Natosta.
sinulla on todella huumorin tajua. Nato puolustamassa pahalta kaikkia ihmisiä on todellakin päivän paras vitsi. Kysy vaikkapa irakilaiselta kadunmieheltä. Tai kysy minkä tahansa yli 40 valtion kadunmiehiltä joissa toisen maailmansodan jälkeen Nato on "turvannut" "demokratiaa" ja "taannut" rauhan, eli suomeksi sanottuna puuttunut maan sisäisiin asioihin ja vaihtanut vääränvärisen hallituksen jolla oli kansan tuki takanaan oikean värisiin hallituksiin joilla oli B52-pommikoneiden, napalmin, fosforin ja "kuulustelu"keskusten tuki takanaan. Toisen maailmansodan jälkeisissä konflikteissa joissa jokin natomaa on ollut toisena osapuolena on kuollut yli 40 Miljoonaa ihmistä.
- Olihan tuo
Olihan tuo juttusi Påivän ykkösvitsi.
Kysy vaikka afganistanilaisilta tai tsetseeneiltä.
Neuvostovenäjä aloitti niin Afganistanin, kuin Tsetseniankin sodat.
Venäjä jätti Afganistanin kusi sukassa hätäpäissään talebaanien hallittavaksi ja seuraukset tunnetaan. Koskahan Venäjä tekee samoin Tsetseenien kanssa? - taas kerran
Olihan tuo kirjoitti:
Olihan tuo juttusi Påivän ykkösvitsi.
Kysy vaikka afganistanilaisilta tai tsetseeneiltä.
Neuvostovenäjä aloitti niin Afganistanin, kuin Tsetseniankin sodat.
Venäjä jätti Afganistanin kusi sukassa hätäpäissään talebaanien hallittavaksi ja seuraukset tunnetaan. Koskahan Venäjä tekee samoin Tsetseenien kanssa?Väärin tiedetty USA siellä häselsi.
"Ollut tiedossa jo vuosia:
"Tuolloinen Yhdysvaltojen presidentti Jimmy Carterin kansallinen turvallisuusneuvonantaja, Zbigniew Brzezinski, selvitti Yhdysvaltojen osuutta Afganistanin sodan synnyssä vuonna 1998 antamassaan haastattelussa. Brzezinski kertoi Yhdysvaltojen alkaneen rahoittaa islamistisia mujahideen-taistelijoita vuonna 1979, tavoitteenaan saada Neuvostoliitto hyökkäämään Afganistaniin. Hyökkäys ja miehitys toteutuivat myöhemmin samana vuonna. Brzezinskin mukaan operaation oli “loistava idea. Se houkutteli Neuvostoliiton Afganistanin ansaan … Samana päivänä kun Neuvostoliitto virallisesti ylitti rajan, kirjoitin presidentti Carterille: ‘Nyt meillä on mahdollisuus antaa Neuvostoliitolle Vietnaminsa.’ ”
"Viite 1. Hiljattain sama mies muuten New York Timesissa paljasti että Yhdysvallat sekaantui Afganistanin sotaan ennen Neuvostoliittoa."
Ja homma jatkuu.
"Zbigniew Brzezinski nimitti vuonna 1997 ilmestyneessä kirjassaan "The Grand Chessboard" Punaiselta mereltä Persianlahden yli Kazahstaniin ulottuvaa aluetta shakkilaudaksi, jossa suurvallat pelaavat "suurta peliä" hallitakseen sikäläisiä runsaita öljyvaroja.
Yhdysvaltojen Euroopan joukkojen ja samalla Naton ylipäällikkö kenraali James Jones sanoi äskettäin mielipiteensä suoraan: "Nato oli 50 vuotta keskittynyt läntiseen Eurooppaan, mutta nyt liiton geostrateginen painopiste on siirrettävä Keski-itään ja sen lähialueille."
Samainen Brzezinski on muuten myös Obaman taustajoukoissa :) Eli sama meno jatkuu jos Obama voittaa vaalit.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000001591&posting=22000000033890900
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1029659Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764967Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.554702Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.12732Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92431Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1051662- 451458
Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.511397Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota581397Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441306