Kulut kuriin edustajilla.

Röystäily kansalaisten verovaroilla loputtava.
Kun kansa kiristää vyötä urakalla niin kyllä päättäjien pitää tyytyä normaali kulu korvauksien tasoon.
Kuitittomat kulut ei korvattavaksi ja korvaukset kulua vastaavaksi.



siksi:

http://www.adressit.com/kulut_kuitilla
279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja tarkkaa silmälläpitoa miten kansanedustajat ym. käyttää kansan rahjoja/varoja.

Äänestä

Vielä toista vuotta 1 kolmesta kulukorvauksesta, se antoisin 10000 € kuussa. Sillä liput 1300 € kuussa. Loppu omaan taskuun..hehh.heeeh.heeh

"meneeks tämä laiva ameriikkaan"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekkapp kirjoitti:

Röystäily kansalaisten verovaroilla loputtava.
Kun kansa kiristää vyötä urakalla niin kyllä päättäjien pitää tyytyä normaali kulu korvauksien tasoon.
Kuitittomat kulut ei korvattavaksi ja korvaukset kulua vastaavaksi.



siksi:

http://www.adressit.com/kulut_kuitilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu